| pufixDeea a întrebat:

Buna Tuturor.Sunt noua pe TPU, mi-am facut cont pentru a va pune o intrebare...mai jenanta.
Am 16 ani, sunt virgina si stau de 3 luni si cv cu un baiat...el este mai mare cu 11 ani decat mine.Mi-a dovedit prin multe feluri ca ma iubeste si nu urmareste sa ajunga... undeva.

Faza e ca el isi doreste sa facem dragoste, lucru ce "ne-ar apropia".Pot spune ca isi face multe planuri de viitor, si calculeaza fiecare pas in viata lui pentru o viata in 2... fata de toti pr lui mi-a dat un inel,a zis ca suntem logoditi,chestii de genu'.[el ia fff in serios asta,si e dispus sa astepte ani pana se va "oficializa"]

Evit sa facem acest lucru deoarece ma simt complexata cu corpul meu,mai exact am labiile mici mari.Mi-e teama sa ii displaca acest lucru, sau sa i se para ciudat.a avut odata tendinta de a ma saruta "acolo jos"insa nu i-am oferit spatiul necesar pentru a observa prea mult.

un sfat, ceva..nu vreau sa-l pierd..merita sa o fac? baietii, voi ce reactie ati avea daca prietena voastra ar fi asa? funda.

23 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Glumesti? Nu stiu de ce ai tu perceptia asta, ca e inestetic sau dizgratios sa ai "labiile mici mari". Nu pot sa vb in numele tuturor baietilor, dar pe mine nu ma deranjeaza deloc "particularitatea" asta a ta. Nici nu m-as fi remarcat asta daca ajungeam cu privirea "acolo jos", dar acum ca ai mentionat mi se pare chiar sexy, m-as juca cu ele toata ziua (sau noaptea) tongue Am totusi o obiectie, de care oricum nu vei tine seama pentru ca esti indragostita...nu ar fi mai frumos sa ai o relatie cu un baiat de 16-17-18 ani? Zic si eu, nu dau cu parul si s-ar putea sa imi dai dreptate in scurta vreme.

| harciog a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar la felul cum gindesti si actionezi nu prea pari incepatoare.

| eurynomus a răspuns:

E clar clar k e un obsedat care vrea sa ti o vare, sracu cat de terminat e ar faceo si cu o gaina congelata laughing

| aryana1991 a răspuns:

Ai 16, esti virgina, si stai de 3 luni cu un baiat? Draguto el la 27 de ani deja nu mai este baiat.Nu vreau sa te judec sau sa iti fac capul mare ca vad ca deja ai aici un pomelnic intreg de sfaturi care din pacate pentru tine sunt spuse de oameni cu ceva minte.Problema e in felul urmator tu stai cu un OM cu 11 ani mai mare ca sa iti suplineasca figura paterna pe care ar trebui sa o gasesti acasa.Tu crezi ca judeci destul dar stii tu cum e orice nas isi are nasul si mi se pare logic ca dupa trei luni sa vrea sa faceti ceva ca probabil s-a saturat sa o faca pe babysitter-ul cu tine. Spune-i ca vrei sa il prezinti alor tai si va intalniti mai des si cu ai lui sa vezi cum ii trebuie lui una mai mare cu care sa isi faca o familie.Nu vreau sa fiu rea dar tu ar trebui sa iti traiesti inca copilaria pentru ca desi vrei sa pari matura in gandire pari, mai degraba, un copil de 10 ani care ii spune un nene sa il pupe pe obraz pentru o acadea si el o face doar ca in cazul tau el vrea altceva decat un sarut inocent.Gandeste-te bine la ce vei face ca esti abia la inceputul vietii propriu zise si te preocupi de lucrurile gresite

| MishuD a răspuns:

PEDOBEAR ALERT!
Domnita draga, stiu ca totul pare roz si frumos in viata ta dar gandeste'te putin mai bine inainte sa ajungi la o decizie. Un barbat de 27 de ani (da, am spus barbat) stie sa spuna unei copile exact ce vrea ea sa auda si stie cum sa se poarte in asa fel incat ea sa se simta speciala.
Din pacate oricat de speciala te simti tu incearca sa realizezi ca singurul lucru care te face sa te simti asa este naivitatea. Esti mica si poti fi manipulata usor. Iti recomand sa iti gasesti un baiat ceva mai apropiat de varsta ta, e mai sanatos si iti va fi mai bine pe termen lung.

P.S. Gandeste'te cum ai putea tu sa manipulezi un baietel de 12-13 ani... cam asa esti manipulata la randul tau de acest "iubit" al tau.

| DonnaEmperatriz a răspuns:

Salut! Oameni buni, nu trebuie sa o criticati, din moment ce sta cu el stie ce face, chiar daca are 16 ani.Si eu am o relatie cu un barbat mai mare decat mine, o diferenta ceva mai mica, si ne intelegem perfect, si ne iubim reciproc:aici poate fi exact la fel.Nu toti sunt la fel, aici difera de la persoana la persoana, educatia, poate ca si fata are capul pe umeri si acel barbat chiar tine la ea.In fond,nu asta era intrebarea la care trebuia sa raspundem,nu mai bagati "cearta-n casa"!laughing

Si ca sa-ti raspund si tie la intrebare,ca sa nu te mai framanti atat,eu una am vazut astfel de labii la colege,prietene si nu mi se par urate.E ceva normal, corpul fiecarei fete difera, fiecare avem anatomii si gene diferite. Daca el te iubeste te accepta asa cum esti, si sunt sigura ca asa va fi. Daca vrei iti las id meu sau vorbim in privat. Poate ma tii la curentbig grinlaughing

Ce sa mai zic, bafta si ai grija de tine. Pupici

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Oricât ne-am "obosi" noi AICI, ca să-ţi explicăm că o "relaţie" cu un bărbat de 27 de ani NU este tocmai "potrivită" pentru tine ( la cei 16 anişori ) e EVIDENT că ne "consumăm energia" DEGEABA - el DEJA te-a "cumpărat" cu poveşti nemuritoare + un inel + eterna frază : "sunt dispus să te aştept chiar şi 10 ani, dar ar fi mai bine să facem dragoste, deoarece ne va apropia mai mult... "

Dacă te-ar iubi cu adevărat, ţi-ar dori BINELE şi te-ar "respinge" până la 18 ani ( cel puţin )!

Ca să NU mai vorbim despre aspectele LEGALE : pedofilie, corupere de minore, etc.

Un om RESPONSABIL ( de 27 de ani ), serios şi corect, NU s-ar "încurca" cu o fetişcană de 16 anişori - NO offense!

EVIDENT că el vrea DOAR să te...

| neutrino a răspuns:

Eu sper ca e o gluma nereusita pe care doresti sa ne-o spui. Totusi daca vrei sex, fa-l cu cineva care e de varta ta sau apropiat. Dar sa nu uiti ca dupa aceea el va pleca si tu vei plange.

| dragos9234 a răspuns:

Este prea mare pentru tine, nu fi suparata pe mine dar este prea mare si asta trebuie sa o inteleaga si el.
Poate peste 4-5 ani puteti fi impreuna dar nu acum.

Tu inca esti un copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider că nu merită.Dar tu oricum vei face ceea ce vrei, prin urmare puţin contează ceea ce cred eu sau alţii.
Spune-i şi lui că te simţi complexată şi din această cauză nu vrei, să vezi câte complimente vei primi şi în ce slăvi te va ridica, ca să te culci cu el. Bărbaţii "mai maturi"ştiu mai bine cum să îşi ascundă adevăratele intenţii.

| valentino52 a răspuns:

Sa le fie rusine prietenilor vostri la 27 de ani sa umble cu niste copile. Bine au zis altii ca nu conteaza varsta e doar o scuza. Inafara faptului ca pot profita de naivitatea voastra si ca stiu exact ce sa va spuna, daca tot vor "prospaturi", fete tinerele si frumoase: sa le ia la 19, 20 ani care deja au trecut prin viata au avut 1 relatie, doua. Fetele la facultate, majore, vaccinate pe care nu le suna parintii la ora 22 sa vina acasa. Nu vad de ce un om intreg la cap, adult "citit" ar vrea o fata imatura, virgina? Probabil din cauza unor complexe de inferioritate ii e frica ca fetele mature il vor refuza. Eu am 22 de ani si nu as putea sa umblu cu una nici macar de 16 ani indiferent cat de "buna" e.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Eu m-am oprit din citit cand am vazut ca tipul e cu 11 ani mai mare. Oameni buni? Ce mama dracului?! Corupere pe fata! De la 3 ani in sus cu executare silita pentru baiatu'! Orice ti-ar zice, orice ar face pentru tine draga inconstient-o, este doar ca sa se bage in chilotii tai! Daca nu ma crezi pe mine, care sunt si eu la randul meu un purtator de penis si pot spune ca anticipez miscarile celor din specia mea, esti o cauza total pierduta! Trezeste-te fata lui dumnezeu altfel tu vei fi noul episod senzational de la OTV.

| Q69 a răspuns:

Cu toate ca ai descris baiatul ca fiind calculat si citit
problema cea mai mare nu cred ca o vede si sa o ia in calcul
problema se numeste pedofilie!
si fara implicatii sexuale intra sub incidenta unor legi...asa ca mare grija pana la 18 ani cu baieti peste 18
iar problema intima se datoareaza faptului ca peste tot au aparut articole ca x si y sunt nemultumite si recurg la tot felul de operatii estetice
nu trebuie sa iei in considerare asa ceva...
problemele astea trebuie sa le aiba o femeie pe la 50 de ani

| nhgvhyg a răspuns:

Buna,eu cred ca nu este nici o problema, chiar daca este mai mare ca tine cu 11 ani! nu conteaza cati ani are! cosnteaza ca voi va intelegeti si dinn descrierea ta se vede ca te iubeste! fa pasul asta daca esti pregatita total.eu am 16 ani si prietenul meu face 27 si suntem inmreuna de 2 ani si 3 luni si de la inceputtul relatiei i-am zis ca sunt virgina si a zis ca asta nu este o problema o sa ma astepte cat este nevoie...si nici acum nu am facut-o!love struck asa ca stai fara grija, daca te iubeste te accepta asa cum esti dar nu vad in asta un defect si nici el nu cred ca vede:X:X:X:*:*:*... SUCCES!

| rateu a răspuns:

Hirai dracu de curva

| nebaji a răspuns:

Draga faceti sex, fi atragatoare pentru el ca merita lasa-l sa te pupe si ca sa nu il pierzi lasa-l sa isi indeplineasca fanteziile.Cind sunteti singuri imbracate mai sexy daca nu iti e rusine stai goala

| rapidistuul a răspuns (pentru nebaji):

Esti vai de tine fato! Pe situl asta ai postat o intrebare prosteasca de copila si pun pariu ca nu ai mai mult de 14 ani iar tu raspunzi chestii dastea.Frate esti o copila si esti penibila.Nu mai vorbi de sex te rugam

| Weezymihai a răspuns:

Nu poate exista iubire adevarata intre unu de 27 de ani si o fata de 16! Chestia cu "varsta nu conteaza" e o scuza penibila inventata de unii pentru a-si justifica interesele. Un om cu adevarat matur (ca totusi la 27 de ani e om in toata firea) cauta o fata realizata care i-ar putea fi sotie cu care sa traiasca fericit si probabil sa aiba si un copil. Iar o fata de 16 ani care-i cu adevarat matura e suficient de inteligenta sa-si dea seama ca un barbat de 27 de ani nu poate s-o iubeasca pentru ca n-are nimic de oferit din ceea ce cauta el decat partea dintre picioare. Tu nici liceul nu il ai terminat, cauta-ti si tu unu de pana in 20 de ani cu care sa fi fericita si alaturi de care sa imparti bucurii de adolescenti si lasa prostiile. Nu esti "matura" daca umbli cu "aia mari", din contra, 9 din 10 oameni iti vor spune clar ca nu-i bine. Parintii tai ce zic, ei stiu de relatia voastra?

| pufixDeea explică:

@wildthing.
toti baietii de varste apropiate cu care am stat s-au gandit numai la acel lucru.In ultima vreme m-am axat pe barbati mai maturi..pentru ca au capul pe umeri si imi dau seama repede ce vor defapt..multumesc pentru raspuns:*

| wildthing a răspuns (pentru pufixDeea):

Crede-ma pe cuvant, toti (dar absolut toti) barbatii vor sex, indiferent de varsta (cu exceptia celor care nu mai au cu ce). Varsta ta e una foarte periculoasa pentru ca e una de tranzit...te crezi sau iti place sa te crezi adult, dar inca nu esti si din acest motiv esti confuza si nu stii exact ce iti doresti, desi tu esti absolut sigura ca stii. Ei bine, aceasta siguranta a ta, poate fi usor exploatata de un barbat mai mare, care stie exact ce vrei sa auzi.

| pufixDeea explică (pentru wildthing):

Noi avem o poveste "de dragoste "mai diferita.El a zis ca e dispus sa astepte mult timp asta, dar a mai zis ca si-ar dori acest lucru deoarece considera ca ne apropie mai mult, etc.este o persoana destul de "citita", si a facut gesturi care ii dovedesc intr-adevar adevaratele intentii, nu cred ca m-ar fi prezentat parintilor si restul familiei doar asa...de placere. Oricum iti multumesc, voi tine cont de parerea ta.

| wildthing a răspuns (pentru pufixDeea):

O persoana "citita" ce 27 de ani care te iubeste, se presupune ca ti-ar dori binele. In aceasta ordine de idei, ti-ar explica faptul ca ti-ar fi de folos in viata sa apuci sa devii si tu "citita", sa iti construiesti un viitor. Crede-ma, un viitor academic stralucit nu vei avea, daca tu la 16 ani irosesti atat de multa energie intr-o relatie de amor.

| pufixDeea explică (pentru wildthing):

Nu irosesc energie, a fost doar o intrebare....pana la urma o sa actionez spre binele meu, insa asta ar fi un plus pentru relatie, i-am zis de ceva timp ca las totul la aprecierea lui si inca nu a facut pasul, sa vedem cat timp il mai tine.happy
Merciwinking