| ratacita a întrebat:

Buna tuturor!
Vorbesc cu un baiat pe mess de ceva timp, el spune ca ii place de mine si ma intreaba daca are vreo sansa sa fim impreuna. Evident ca eu i-am spus ca nu are nici o sansa pentru ca eu sunt cu prietenul de foarte mult timp si ne iubim foarte mult si ne intelegem f bine.
Totusi imi place cum gandeste baiatul asta, si as vrea sa iasa o pritenie frumoasa din asta, dar doar atat. Ce subiecte de discutie as mai putea aborda atunci cand vb cu el, dar sa nu ii dau impresia ca as vrea sa fim impreuna, ci doar o buna amica.Va intreb de subiecte de discutie pentru ca pana acum cam 80 la suta din ce am discutat a deschis el subiectul si as vrea si eu sa incep o discutie, dar mi-e frica sa nu creada ca vreau altceva.
El vorbeste cu mine numai cu "gurita"si "puiut"desi i-am spus ca nu poate fi nimic intre noi...asta am spus-o asa ca un detaliu, desi nu consider ca ar fi ceva rau chiar daca e numai o relatie de pritenie.

Răspuns Câştigător
| Alyyynu a răspuns:

Asa vorbesc si eu cu majoritatea fetelor mai dragute laughing...
Presupun ca e destul de excitant pentru fete sa fi relaxat si destul de deschid pe langa ele, chiar si din punct de vedere sexual.

Sunt genul de baiat mai senzual si imi cam place seductia, asa ca ma mai "joc" si eu cu fetele cam tot timpul tongue.

La fraza ca ai vrea sa iasa doar o prietenie si atat. Eu majoritatea fetelor carora le vorbesc asa sincer sa fiu nu le vad ca pe prietene. Chiar daca nu fac nimic cu ele (momentan) le fac sa fie constiente ca in orice moment pot deveni mai mult decat prietene...
Iti recomand sa intri si tu in jocul lui.
Sa stii ca daca ai niste discutii pe mess nu inseamna ca a doua zi (daca nu vrei, desigur) trebuie sa te intalnesti cu el...

9 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Stii, am vazut 1000 de cazuri de genu
chiar si eu am trecut prin asta.
Acest gen de baiat te va face sa te desparti de actualul tau prieten.
Poate ai facut comparatie intre amandoi si acest baiat cu care vb iese mereu in avantaj
Renunta sa mai vb cu el asa des daca vrei sa iti tii relatia.

Nici nu stii cum il lasi pe actualul si te comb cu acesta
I-am dat acest sfdat prietenei cele mai bune, mi l-a urmat si poti vb cu ea acum
Imi multumesc ca am sfatuiito asa
Deci renunta la convorbirile cu el si ocupate de pr tau

| Dizzydizz a răspuns:

E de inteles asa gand oameniitongue

| Alyyynu a răspuns:

@. somebody. Sa ma joc cu mintea fetelor?, visul meu rolling on the floor...
"ei cred ca toate le vor pica in plasa", deci asta o aud cel mai des.
-Alin, eu nu sunt ca restul fetelor.
(in gand "bine iubire cum zici tu")
Imi fac jocul, dupa cateva interactiuni, ce crezi?, vine si se da la mine rolling on the floor, vrea sa se joace cu mine, sa fie prin preajma mea, pune capu pe mine;
Cand ma duc sa o iau in brate, pe la spate, imi strange mainile in jurul ei; mai, da toate fac asa, na bine, nu toate, sa nu exagerez, doar la alea care am vrut sa se intample asa laughing

Oricum voi cititi mult mai bine limbajul non-verbal la un baiat, ce vina am eu daca am invatat sa folosesc asta impotriva fetelor tongue si cel mai important, sunt natural nu ma prefac, tot ceea ce fac implica si emotii, altfel nu as putea transmite ceea ce vreau.
Si-ar da seama imediat ca nu este o stare de spirit realawinking

De ce le place baietilor asta?
Face jocul mai frumos happy, monotonia e plictisitoare...

| Alyyynu a răspuns:

@ ratacita se intampla ceva ciudat cu tine?
probabil ca te face sa traiesti anumite sentimente care nu le poti simti cu prietenul tau actual.
Hai sa-ti spun un mic secret. O femeie trebuie sa simta si drama si gelozie si iubire si dragoste si..., toata gama de emotii.
Intre unul care te va face sa simti doar o emotie sau cateva si unul care te face sa treci prin toata gama de emotii eu zic ca are de castigat al doilea;

| ..somebody.. a răspuns:

Interesant ce zice Alin.km toti baietii fac asta (adica se joaca cu mintea fetelor ). ei cred ca toate le vor pica in plasa.adevarul e ca majoritatea fetelor nu se prind dar nu inseamna ca se pot juca cu noi asa cum vor.chiar am o curiozitate. dc le place oare baietilor asta(sa se joace cu mintea fetelor)thinking

scuze trebuia sa raspund intrebarii tale dar si asta are legatura cu situatia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna cum te cheama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel de terorizata dar nu stiu ce e de facut

| ratacita explică:

Alin cand am vazut ce ai scris parca citeam ce a scris el, nu tu.laughing ...nu stiu sa explic prea bine fenomenul :-p
Somebody nu ma deranjeaza ca ai pus o intrebare.
Iubitozaur este exact asa cum spui.Cand am inceput sa vb cu el eram putin suparata cu prietenul si desi sunt cu el de 5 ani, chiar ma gandeam sa il parasesc pentru. cel dupa mess... dar mi-am revenit.sunt f fericita cu prietenul meu, dar cu toate astea baiatul asta dupa mess imi suceste mintile.Si da, acum imi dau seama ca mintea mea a facut deja cateva comparatii, chiar daca minuscule, dar cel dupa mess e in avantaj.nu vreau sa am cu el nimic mai mult decat o pritenie, dar atunci cand vorbesc cu el se intampla ceva ciudat cu mine.