| Just4Joker075 a întrebat:

Buna Tututror! Am si eu o problema, va voi povesti putin despre ce este vorba, este vorba despre Soacra-mea, mama Mirelei. Mirela m-a prezentat astazi mamei sale ca fiind amicul eui si tot astazi a aflat inainte sa ajung la ea acasa ca imi place de fata ei, Dupa ce am facut cunostinta cu a ei mama, a inceput sa ma ia "3 pazeste " ca nu vrea sa am nicio relatie cu fata ei, nu o lasa sa isi faca un prieten, adica ma respinge categoric spunand ca fata ei nu are nevoie de cineva in viata ei, de lasat, a zis ca o lasa dar peste 2 ani dupa ce termina isi termina liceul si ea bacul, altfel nu o lasa nici atunci... crede ca daca Mirela va incepe o relatie cu mine o sa se lase de scoala, lucru de care sunt convins ca nu il va face, este o fata de nota 10, este iubita mea. Noi doi tinem mult unul la celalalt dar din cauza mamei ei nu mai avem cum sa ne vedem. Dansa impune o bariera intre mine si Mirela. Iuby ma place si eu o plac dar i-a spus ficei ei sa ne despartim si sa imi zica sa imi caut pe altcineva sau daca nu sa imi caute mirela o alta fata cu care sa stau si sa o las pe ea in pace. dar asa ceva eu nu pot face o iubesc foarte mult si nu vreau sa o pierd. Femeia mi-a zis cum am ajuns ca nu are nimic cu mine, dar daca nu are nimic cu mine dc nu ma lasa sa stau cu fata ei?, am nevoie de ajutor, sfaturi care m-ar putea ajuta sa o conving pe soacra-mea ca merit sa am o relatie de acum cu fata ei, Mirela isi doreste mult sa fim impreuna dar e aceasta bariera intre noi care ne impiedica sa facem pasul cel mare sa combinam, ce pot face? cel mai bun raspuns are fundita

Răspuns Câştigător
| Leerix a răspuns:

Iubirea invinge absolut totul, daca este iubire adevarata. Daca va iubiti cu adevarat, veti face tot posibilul (si imposibilul) sa fiti impreuna, veti lupta pana la capat. Nu lasa sa stea absolut nimic in calea iubirii tale!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(._.)
Tu cu cine vrei sa ai o relatie, cu ''soacra'' ta de vrei sa o convingi ca meriti?
Nu ''soacra'' ta hotaraste ce este in inima iubitei tale si de altfel sunteti intr'o relatie, parerea ei este pentru decor!
Nu exista bariera, tu ai creat'o in mintea ta, pentru ca asculti toate rahaturile ei.
Fi indiferent la vorbele ei si YA ESTA!

| Just4Joker075 explică (pentru anonim_4396):

Imi doresc sa am o relatie cu Mirela dar trebuie sa-i coving mama ca eu sunt baiatul potrivit pentru fata ei!

| Silvia93 a răspuns:

Esti prea obsedat de Mirela asta, fetelor nu le plac catelusii romantici si instabili psihic. Incearca sa te aduni, fi un barbat cu capul pe umeri si arata-i ca poti fii un barbat puternic si bun cu ea.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Nu o baga in seama. Are sa i treaca. Se teme ca fiica ei sa nu termine scoala.

| StephanieS a răspuns:

Nu are rost sa iti reprosez ca nu ar fi trebuit sa-ti faca cunostinta cu mama ei daca ea stia ce pincipii are aceasta. Conteaza ce vrea ea! Daca ea stia ca mama ei nu este de acord cu relatia dintre voi doi, nu iti facea cunostina cu ea, insa e clar ca este ceva gandit pe moment reactia soacrei tale. Poate s-a vazut pusa in fata faptului implinit si se teme ca e prea indragostita si o ia pe cai gresite, poate pentru ca a vazut-o foarte atasata de tine. Atata timp cat ea isi vede de treaba nu ar trebui sa comenteze femeia. Spune-i soacrei ca ai grija de ea si nu o lasi sa-si faca de cap ca si tu vrei sa ia bacul. Oricum ca accepta, ca nu e fix poblema ei. Tu vezi-ti de relatia ta sa mearga asa cum trebuie. Asta e tot ce conteaza. Soacra ta n-a procedat corect, trebuia sa va avertizez "bine, sunt de acord, dar daca situatia scolara se schimba, nu mai aveti ce cauta impreuna". Iar tu fii constient si sustine-o daca vrei sa fiti impreuna.

| Marcelyn a răspuns:

Incearca mai intai la soacra si asa te pui bine cu ea

| Pissitau18 a răspuns:

Vorbeste cu mama ei explica-i ca o iubesti pe fata ei si ca te iubeste si ea si ar trebui sa accepte iubirea dintre voi...Zic si eu.