| AlexandraDnaaa a întrebat:

Ultima menstruatie m-a ținut doar 2 zile si a curs numai cheaguri de sange in cantitate mica. De-obicei ma tine 5 zile. Este posibil sa fiu însărcinată sau care ar fii cauza? sad

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Mai mult ca sigur este vorba de o dereglare hormonala cauzata de dezechilibrul dintre hormonii femenini care s-a petrecut in timpul ciclului menstrual. Probabilitatea existentei unei sarcini este extrem de mica. In a 7-8 zi numarata din ziua inceperii menstruatiei fa-ti un test de sarcina pentru a te convinge ca nu este vorba de o ipotetica sarcina. Din datele oferite in intrebare nu se poate trage o concluzie sigura, se poate emite doar o astfel de parere destul de subiectiva. Multa sanatate.