| AnnaBebitza a întrebat:

Buna,
Un baiat m-a tot sunat din noiembrie sa ne intalnim si eu n-am avut cum, si m-a sunat si acum o luna, dar i-am spus ca ramane pe mai incolo, ca mi-a stricat una sprancenele, si m-am ingrasatlaughing el tot zicea ca n-are asta nimic, ca-mi sta si mai bine. si i-am zis ca il sun eu cand sa ne intalnim, dar a trecut o luna fara sa-i dau niciun semn. Si cand i-am dat mesaj sambata nu doar ca n-a mai raspuns, dar mi-am dat seama ca a fost la hotel cu fosta lui iubita, dupa pozele pe care le posta ea... M-a apucat gelozia pe loc, credeti ca nu mai e interesat de mine

21 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ti-ai facut-o cu mana ta, ba chiar eu te mai luam si la misto in locul lui.Adica eu insist si iti zic ca e ok, si tu ma iei la misto pe mine cu fraze de genu? Sa fim seriosi tipu ti-a dat clar semne ca ii placi.Insa tu ca ghiolbana bagi scuze pe care nici hitler nu le-ar crede.Gen 'mi-am stricat sprancenele' gosh, alta scuza mai buna nu gasisi laughing? Oricum nu e treaba mea, dar eu iti zic din start, te-ai lins pe botic de tipu asta happy ALta data numai fi asa de 'perfectionista' mai ales la faza cu 'm-am ingrasat' eu iti spuneam direct " vrei sa astept pana slabesti sau? ' sa fim seriosi happy alta data numai te purta asa e si el suflet happy

| AnnaBebitza explică (pentru Liviu):

Nu e scuza...eram complexata chiar, in fine

| Liviu a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Complexata dar daca el ti-a zis ca nu ii pasa si ca vrea sa te vada asa cum esti de ce tot insistai sa nu te vezi cu el, tipu poate a gandit ca mine si punct happy

| LoveSleep a răspuns:

Jur că te-aș scuipa.
Mereu vă treziți după ce nu vă mai bagă în seamă.
Lasă că după ce se desparte de ea, o să vină la tine. Tu să-l eviți iar.

| AnnaBebitza explică (pentru LoveSleep):

Da eu nu m am intalnit cu el din cauza ca ma simteam rau si nu mi place cum aratam, nu din cauza ca nu l iubesc, de aia mi-e ciuda

| AnnaBebitza explică (pentru LoveSleep):

Daca pune o poza pe fb pot sa i dau like? sau par penibila, ca el cum nu mi a raspuns la mesaj...

| LoveSleep a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Tu realizezi cât de stupid sună, nu? Să-l eviți că te-ai îngrășat laughing

N-o să schimbe nimic un amărât de like.

| AnnaBebitza explică (pentru LoveSleep):

Stiu, da imi era rusine, ma gandeam ca decat ca l mai oftic cu grasimea mea

| e1xtz a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Vad ca ignori realitatea si continui batman-batman.
Dar na, probabil esti o putoiaca de 16 ani si la varsta asta iubire se numeste unul pe care nu ai apucat sa iesi la un suc cu el.dar tu il iubesti.happy
Si daca vrei sa te umilesti acum, sa sari in sus de genul cu degetele ridicate; sunt aici, sunt aici, nu te-am bagat in seama 4 luni, dar te-am vazut cu alta si acum te vreau.da-i drumul, sunt sigur ca o sa fie bine.winking

Răspuns utilizator avertizat
| e1xtz a răspuns:

Ai avut de mai multe ori momentul tau si l-ai amanat.Cam cat ai fi vrut sa alerge dupa 'pasarica' ta?!
In 4 luni sunt unii care s-au casatorit, tu nu ai catadicsit sa te intalnesti cu el macar.Pe de alta parte ai putea sa fi si multumita deoarece daca intre timp a pus poze fosta pe unde a dormit cu el, probabil intre ei nu se terminase cu totul, iar tu daca 4 luni ai stat sa te gandesti daca iesi cu el la un cico, sigur esti genul precauta si pana la primul sarut mai treceau 4, si probabil tot la fosta ajungea...si asa te ofticai mai tare decat acum.
'Succesuri'..cauta in alta parte, asta nu este pentru tine.

| Neuronul a răspuns:

Singura concluzie pe care o trag eu din povestea ta este că eşti frustrată din cauza că alta stă în braţele lui acum.
Eşti complexată de faptul că eşti cât o balenă ucigaşă şi ai un fel de monospranceană! raised eyebrows
Eşti o fraieră! Îl plăceai, şi el te plăcea pe tine, iar acum că ai văzut că nu te mai bagă în seama începi să plângi şi să baţi din picioare!
Nici măcar nu-ţi pasă ce ceea ce se întâmplă, vrei doar să fii băgată în seamă şi să te duci la pensat, că vai doamne ţi-a stricat una sprâncenele!

| AnnaBebitza explică (pentru Neuronul):

Ideea e ca eram stresata cu niste probleme de sanatate, tiroida...de aia m am ingrasat, dar vezi, asta nu i-am zis, si par asa proasta of sad daca ii ziceam de tiroida era mai ok?

| AnnaBebitza explică (pentru Neuronul):

Nu stiu dc sunt asa proasta, nu cred ca ma mai pot scoate cumva...dar sincer am avut o dereglare hormonala, mi a cazut si mult par, noaptea nu puteam dormi de frica sa nu ma sufoc, ca de la tiroida ti se pune un nod in gat

| Neuronul a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Tu ce crezi Einstein? raised eyebrows

| piticelm a răspuns:

Daca stii ca esti un pic mai mult redusa, nu stiu de ce mai si semnalizezi acest lucru.

| AnnaBebitza explică:

Cred ca s-a enervat ca il tot refuz

| k4Zy a răspuns:

"Pacat, ar fi iesit o relatie frumoasa!" happy Data viitoare poate o sa accepti mai repede cand te invita cineva in oras.Tu iti faceai griji ca nu o sa ii placa de tine, dar refuzandu-l nu cred ca ai reusit sa il faci sa te iubeasca mai mult...

| AnnaBebitza explică (pentru k4Zy):

sad da u stii ce m am enervat cand m am prins ca a fost cu fosta? dc? mi-am mai pus si melodia de la rihanna pe fb - take a bowlaughing)) cand eu nici nu eram cu el, sper ca nu s a prins ca e din cauza ca nu mi a raspuns ca chiar zice ca sunt proasta... oricum, m-am enervat, nici nu mi mai vine sa fiu cu el dupa ce stiu ca s-a culcat cu ea

| k4Zy a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Voi nu ati fost impreuna cand el a iesit cu fosta, pentru ca nu i-ai acordat aceasta sansa, deci avea tot dreptu'.Dar acuma daca tu o sa alergi dupa el, cred ca o sa te foloseasca, adica se va mai vedea si cu altele sau nu o sa isi dea prea tare intersul pentru tine. Daca nu ti-a raspuns inca la mesajul de sambata, ar fi bine sa incerci sa il uiti.Lumea asta e mare, nu se invarte doar in jurul unei persoane!

| AnnaBebitza explică (pentru k4Zy):

Imi vine sa plang..in fine..pai nu il mai bag in seama