| Monik_6267 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati sa ii dau un sfat prietenei mele sau sa ii raspund la intrebari deoarece plange incontinuu si nu mai are chef de nimic. Crede ca a fost parasita pentru ca arata rau, ca este prea mica de inaltime si ca nu isi va mai gasi niciodata pe nimeni. Povestea ei este urmatoarea: a fost timp de o luna impreuna cu un baiat mai mare cu 5 ani decat ea, care arata foarte bine, timp in care ea s-a atasat foarte mult de el, dar el nu ii dadea foarta multa atentie pe motiv ca era la munca si avea treaba. Intr-o zi prietena mea i-a trimis un mesaj prin care l-a intrebat de ce este asa de indiferent, vrea sa se desparta de ea, sau ce se intampla cu el? Prietenul ei i-a zis ca nu vrea sa se desparta si ca o sa incerce sa se schimbe, dar trebuie sa inteleaga si ea ca nu o poate iubi asa de repede. In urmatoarele 3 zile au vorbit la telefon, dar in a patra zi el nu a mai dat nici un semn de viata, nici nu i-a mai raspuns la telefon. Prietena mea a mai astptat un semn de viata pana in seara urmatoare si daca a vazut ca nu se intampla nimic i-a trimis un sms prietenului ei in care i-a spus ca daca vroiau sa se desparta trebuia sa ii zica nu sa faca asa si el i-a raspuns ca ii pare rau dar nu poate sa tina la ea. Oare ce credeti ca l-a determinat sa o paraseasca si de ce nu i-a spus cand ea l-a intrebat? Mai sunt sanse de impacare?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca mai bine sa il uite, mai sunt baieti, el poate nu e genul care sa puna suflet repede sau pur si simplu nu ii pasa de ea, poate nu a vrut sa ii spuna ca sa nu o raneasca, dar faptele arata ca nu o iubeste, de altfel o luna e putin sa iubesti pe cineva; nu cred ca diferenta de varsta e importanta, ca si prietenul meu tot cu 5 ani e mai mare ca mine si nu tinem cont de asta nici eu, dar nici el.
Nu cred ca are rost sa mai spere la o impacare, nu cred ca e persoana potrivita pentru. ea si nu din cauza varstei sau cum crede ea ca arata rau si ca e mica de inaltime, nu e asa.
Ea trebuie sa fie optimista si sa fie cu incredere in ea, niciodata nu se stie de unde sare iepurele, poate el a vrut o altfel de fata si o altfel de relatie, poate nu se potriveau si el avea alte nevoi si dorinte, dar sa lase timpul sa vindece ranile si sigur va gasi si ea un prieten care sa o iubeasca.

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nici eu nu mă ataşez după doar o lună de o fată. Iar dacă mă ia cu mesaje de genul ăsta, din punctul meu de vedere a picat testul răbdării.
Voi fătucilor vreţi că bărbaţii/băieţii să aibă răbdare cu voi dar voi nu aveţi niciodată răbdare cu ei.
Las' că o lună nu e un an. Nu-i stres! Să-şi caute pe unul mai de vârsta ei.
Salut!
P. S.: Să se gândească mai puţin la cum arată şi ce înălţime are şi mai mult la cât gândeşte, ce are în cap şi ce ştie şi poate să facă. Salut!

| vlaaddd a răspuns:

Nu mai sunt sanse de impacare.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Pai eu cred ca a parasito findca are pe altcineva sau ea il sufoca nu are cum sa tina la ea in acest interval de timp este prea scurt ea fiind mai mica nah a crezut ca tot ce zboara se mananca. Poate a vrut sa vada comportamentul ei si daca a vazut ca ea tot insista ...normal ca s-a saturat in plus poate el na vrut so raneasca de asta nu i-a spus ca vrea sa se desparta de ea.Si sanse de impacare nu cred ca sunt din privinta mea. Ea n-ar trebui sa creada ca pentru simplu fapt ca nu e fotomodel a parasito prietenul gandeste-te la boteazatu si bianca uitete cum arata tipa si totusi a parasitowinkingaici e vb de cmportament, gandire etc. Poate pur si simplu el a vazut ca nu se potriveau. Daca o trata cu indiferenta atunci categoric nu o merita pe pr ta. O fata nu trebuie tratata asa

| AndreeaLupan a răspuns:

Buna...pai sfatul meu este ca ea sa stearga toate lacrimile si sa inceapa o noua viata, fara el, sa-l uite, cu toate ca e dureros, stiu asta. El si-a batut joc si basta.
Spnei prietenei tale ca trebuie sa uite totul, cu toate ca e greu, dar trebuie, caci acel baiat nu a iubit-o cu adevarat, zii sa inceapa o viata mai frumoasa, sa gaseasca un baiat care sa o pretuiasca cu adevarat si sa o iubeasca din tot sufletul, care sa ii acorde tot timpul lui.

| ela_9708 a răspuns:

Probabil ea il stresa mereu. dar eu cred ca este diferenta de varsta ...sau exista si alta varianta are pe altcinevastraight face. eu cred ca ar trebui sa se intalneasca si sa vorbeasca, dar ea sa nu ii spuna direct: aa ca dc m-ai parasit dastea.nu ...mai intai o imbratisare, putina vorba, si mai la sfarsit incepeti sa discutati.
Sfatul meu pentru prietena ta chiar daca il iubeste si este atasata de el sa incerce sa uite cate putin, pentru ca baieti sunt 1000...stiu cum e sa prinzi drag de cinevawinkingnu stiu incearca sa vb ca el si daca nu exista cale de impacare fiti amici...pentru amica ta am scris asahee hee

| negrutzaa a răspuns:

Buna! am eu un raspuns pentru tine:din moment ce el era mai mare cu 5 ani avea un alt tip de gandire, nu? logic... ea a inceput sa devina posesiva, sa l streseze si el de asta se teme, sa nu aiba o relatie cu o fata care incontinuu il intreaba ca ce se intampla cu el dc nu se comporta frumos cu ea, probabil a avut si el cateva zile mai grele si nu putea sa-i acorde atentia de alta data, iar ea a inceput vrei sa ne despartim sau ce, lucrurile de genul acesta nu le plac la baieti, te asigur ca nu le palce sa li se zica de zece ori ca de ce nu mi-ai zis azi ca ma placi si etc, si faza cu iubitul, scuzama dar nu cred ca o persona poate sa iubeasca dupa o luna, nu stiu cum s-a astreptat ea la asta.SUNT sigura ca acesta a fost motivul pentru care a parasit-o, a devenit mult prea INSISTENTA.si nu faptul ca e draguta sau nu, daca el e asa de frumos pe cum spui te asigur ca n-ar fi stat cu o fata care nu-i frumoasa, ganedeste-te ar fi ras toti prieteni de el! Asa ca teansmite-i sa-i dea pace si sa-si gaseasca un prieten potrivit pentru EA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciao Monik eu cred ca e mai bine sa il uite pentru. ca trebuia sai spuna ca nu tine la ia e unpic ne serios si in legatura cu inaltimea sa nu isi faca griji pentru.ca nu o inpiedica sa fie fericita cine o va plocea o va acepta asaa cum este persoana care o va iubi cu adavarat va fi perfecta pentru el.va pup pa.sa aiba incredere in ia.

| motanelu a răspuns:

Baiatu ala era un nemernic. voia sa isi bata joc de ea. sfatul meu e urmatoru:cand se mai baga cu cineva (normal ca o sa se mai bage cu cineva)sa nu puie asa de mult suflet la asa zisa "dragoste" si sa fie un picut mai "curva" prin curva vreau sa zic sa isi schimbe iubiti ca pe sosete si sa nu puie asa de mult suflet.