| Nobody11111 a întrebat:

Voi ce parere aveti? Sunt impreuna cu iubitul meu de 1 an si ceva, eu zic ca ma iubeste si mi-a dovedit prin gesturi, dar am o problema si sa nu ma intelegeti ca sunt materialista sau altceva dar eu de la el pana acum nu am primit decat 1 cadou de ziua mea,anul trecut,de atunci nimic,de fapt a mai fost un parfum dar fara motiv, eu ii fac mereu, de aniversarea noastra cand am implinit 1 an,de mos nicolae,acum de mos craciun i-am facut,de ziua lui,de ziua indragostitilor...el nu mi-a facut nimic,si nu ca as vrea sa cheltuie bani dar m-as multumii cu o ciocolata sau o floare sau pana si o felicitare facuta de mana, dar el nimic, si ideea e ca el ma mai si intreaba inainte de sarbatori "ce vrei cadou? sau lasa ca stiu eu ce sa-ti iau" si ma astept macar la o ciocolata si de fiecare data el nimic si nu e problema ca nu are bani pentru ca ii dau ai lui si am vazut ca avea 1 mil in portofel, si mai e si ironic pentru ca imi pune intrebari de genu "Si n-ai primit nimic de mos nicolae/mos craciun?" si apoi rade...nu stiu ce sa cred.crede-ti ca se gandeste ca nu vrea sa cheltuie banii cu mine? dar eu nu m-am gandit niciodata sa imi ia ceva din bani, cum am spus, si o felicitare ma bucura dar sa stiu ca mi-a daruit-o din suflet.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El profita ocazia pana scapa de tine, macar nu e prost ca pierde bani de pomana. Se gandeste sa nu cheltuie nimic cu tine ca in ziua cand va despartiti nu va avea nici un regret ca a cheltuit bani pe tine

| Nobody11111 explică (pentru mgtow):

Pai nu cred ca vrea sa scape de mine.nu mi-a dat niciodata de inteles asta, de ce ar mai fii langa mine daca ar vrea asta? ar putea sa plece oricand

| Tropkilla a răspuns:

Poate cheltuie banii pe ultima suta de metrilaughing Ce pot sa zic,mi s.a intamplat si mie intr-o relatie anterioara, tot asa relatie de un an, dar stiu si eu, poate nu e creativ, poate se gandeste ca nu ai nevoie de cadouri ca sa stii ca te iubeste.

| minrest a răspuns:

Se pare ca el crede ca fetele sunt interesate in special de cadouri. Pentru el e ca si cum tu ai fi manevrat ca sa primesti cadouri, dar el a fost mai jmecher si ti-a dejucat toate manevrele. De-aia dupa aceea te ia la misto.

| Nobody11111 explică (pentru minrest):

Nu stiu ce sa zic, in rest se comporta foarte frumos doar ca imi "promite" cadouri. de obicei se intampla cam asa eu zic "ce frumoasa e bluza asta dar e si scumpa(daca vad o bluza in magazin sau pe net)" si el e cv de genu "pai sa-mi spui marimea sau sa-mi dai site-ul ca ti-o iau eu" si eu n-am zis niciodata nimic nici da nici nu, nu vreau sa ma creada materialista, pentru ca in trecut imi povestea ca a avut parte de fete materialiste si are o parere proasta de ele

| minrest a răspuns (pentru Nobody11111):

Si dupa un episod ca asta zice: iar a incercat sa traga bani dupa mine, dar eu am fost mai jmecher ca ea.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu stiu, eu nu am mai auzit de asa ceva. Am mai auzit de barbati care uita, dar nici macar 1 cadou intr-un an? De ce nu-i bati apropouri? In legatura cu lucrurile ieftine? Cum ti-a mai spus cineva pe aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai cum se comporta si asa nu mi se pare ok dar gesturile astea cu multe cadouri si bibileli depinde de cat de indragostit este sau cum te simti cu persoana respectiva sau daca simti sa faci cadouri.

Fiecare relatie e diferita si nu poti sa-i ceri sa-ti faca cadouri, probabil e pur si simplu prevazator si nu vede relatia voastra ajunsa la maturitate incat sa investeasca asa. Dar cum ziceam, nu totul e doar cadouri, sa-ti dau exemplu :
1. Eram cu un baiat si s-a nimerit sa se intample fix in perioada in care era 1 martie, 8 martie si ziua indragostitilor. Eu nu eram genul care sa fac cadouri si nu le vedeam nici rostul dar el imi facea si vrea sa-i fac si eu dar pur si simplu nu simteam asa ca nu faceam.
2. Am ajuns eu in stadiul ala in care sa fac tot felul de cadouri, bibileli, prostioare si sa primesc si de la el, dragut dar depinde de potrivirea dintre voi.
3. Cum eu nu sunt pretentioasa si ma bucur extrem de mult la chestiile spontane cele mai frumoase cadouri intr-o relatie au fost dozele de energizant pe care mi le cumpara sau erau deja acasa pentru ca stia ca-mi plac, faptul ca nu uita cand eu ziceam ca am pofta de x lucru si imi lua iar pentru mine era o surpriza ca a tinut minte pentru ca nu muream eu pentru marul ala verde era doar o chestie fugitiva si tot asa. Eu ii luam tigari sau veneam dimineata la el si ii dadeam mesaj cand ajungeam la intrare si tot felul de surprize din astea nesemnificative care fac totul. Asta e singura relatie pe care mi-as dori-o inapoi dar fara partile rele. laughing

Deci nu e musai sa simta sa-ti faca cadouri acum dar ce zice dupa, ironiile si toate chestiile astea mi se par ieftine. Si tu cand ii dai cadoul cum reactioneaza, ce zice?

| Nobody11111 explică (pentru anonim_4396):

Imi multumeste, si se bucura, nimic anormal

| frostxtq a răspuns:

Saraca, e de inteles, daca il iubesti normal ca te bucura pana si un bilet din partea lui.
E ciudat, poate nu stie ce sa cumpere cadou sau nu e genul de om atent la detalii. Probabil se gandeste ca nu conteaza astfel de lucruri daca ti-a dovedit prin fapte ca te iubeste.

| Nobody11111 explică (pentru frostxtq):

Mai cunosc persoane de genu, care nu stiu ce sa le ia si pana la urma le dau bani prietenelor sau merg cu ele intr-un magazin si le pun sa-si alege ceva si platesc ei...

| frostxtq a răspuns (pentru Nobody11111):

Inteleg. Poti sa ii bati un apropo intr-o zi, sa ii spui ca ti-ar placea mult sa ai un lucru facut cu mainile lui, o felicitare, un puzzle. orice. Poate il vei pune pe ganduri happy

| Nobody11111 explică (pentru frostxtq):

Poate,multumesc de sfat happy

| frostxtq a răspuns (pentru Nobody11111):

Sper sa iti fie de folos happy

| e1xtz a răspuns:

Daca este exact cum relatezi tu, atunci este foarte urat din partea lui... poate nu te-ai gandit pana acum de ce stai cu el, dar poate are alte caltati atat de deosebite incat acopera aceste gesturi

| Nobody11111 explică (pentru e1xtz):

Il iubesc,si nu pentru cadouri sau altceva dar o mica atentie din partea lui m-ar face sa ma simt speciala pentru el, ca se gandeste la mine, alte fete primesc telefoane si nu mai stiu ce de la prietenii lor, dar eu nu vreau asta, doar o mica atentie din partea lui

| muziclive a răspuns:

Nu draga, el este un materialist... urat din partea lui.

| andre4you a răspuns:

Sau poate nu e romantic in general baietii gandesc mai copilaros baietii nu barbatii

| Nobody11111 explică (pentru andre4you):

Nu cred ca nu e romantic pentru ca imi trimite mesaje dragute si imi spune vorbe frumoase cateodata