| loveforyou a întrebat:

vreau niste sfaturii... straight face. am 15 ani. si stau cu un baiat de 2 luni. a fost totul prefect. dar de la un tymp. apare o gramada de certurii. aproape ca nu exista zile sa nu ne certam. din diferite motive. ba gelozie.etc. dar apoi impacarea este mereu dulce. il iubesc foarte mult. si el la fel. bine nu l`am crezut la inceput dar pana si prietenii imi spuneau asta. dar nu stiu ce se intampla de cateva zile. cu mine. cu noi! parca atmosfera dyntre noi ee un pic rece. am incercat sa vb cu el despre asta. dar spune ca nu`i asa. adevarul ee ca inca parca mai am acele emotii cand ne intalnim. si cateodata sunt tacuta. iar el mi-a spus asta. cand am stat de vorba. are dreptate. zice ca sunt perfecta pentru el dar nu stie de ce sunt asa... ce sa fac? sa treaca asa zisele emoti. sa vorbim mai mult sa ne simtim mai bine.

1 răspuns:
| princess_9789 a răspuns:

Incearca sa va petrecceti maimult timp impreuna si sa abordati diverse subiecte.Nu lasati monotonia sa intervina si jucati va. E bine din cand in cand sa dai in mintea copiilor.
Stiu cat de penibil e sa fii cu iubitul si sa se lase un moment de tacere...Eu il salvam mereu cu replica asta:
HMM...ITI MAI ADUCI AMINTE CUM A FOST PRIMA INTALNIRE? si radeam
sau
:HEY... VREMEA DE AZI MA INDISPUNE
SAU
HEY: imi place cum e afara, e in ton cu noihappy...gaseam eu ceva...eu sunt si o fire mai sociabila.Incearca sa nu va mai certati. Uneori certurile apar tocmai din cauza monotoniei ce se instaleaza in cuplu.Si gelozia nu ar trebui sa fie motiv de ceartA.Nu permite asta.Nimic nu e mai periculoasa intr o relatie decat gelozia in exces. Ti o spun din propria experienta,
Ai grija de tine!
fundita?happy