| Lalalaaaaaaaaaa a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu cat mai multe sfaturi ..va rog mult de tot! M-am cunoscut pe ask.fm cu un baiat care este din acelasi judet cu mine..stam la 15 minute distanta de oras.El joaca rugby si s-a mutat in Bucuresti ..Azi vine si voiam sa ne intalnim. vorbim de aproape 3 saptamani si incep sa am incredere in el..Nu stiu ..ai mei nu vor sa ma lase..ci vor sa il chem la mine ..la un local..si nu prea vreau..totusi. Iar acum nu stiu cum sa ii conving ..se tem ca ar fi un necunoscut.dar altfel cum o sa ne cunoastem? Ce sa le zic alor mei? Ei cred ca mi-ar face ceva.mi se pare aberant. Am 15 ani si el 16 ..Va rog mult.Ei nu inteleg.

6 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu ai tu idee cat de multe stiu eu si cat de mult inteleg.Mai vorbeste cu el..totusi 3 saptamani nu este mult.Este un necunoscut... daca vrei sa te vezi cu el, du-te cu prietenii si spune i sa vina si el cu prietenii la un club ceva

| Andreeaa19 a răspuns:

Poate e mai bine pentru tine sa faci ce spun parintii tai.
Nu ai de unde sa stii cine este in adevărat acel băiathappy

| neutrino a răspuns:

Parintii tai au dreptate, acest baiat este potent pentru a-ti face multe lucruri nedorite de parintii tai.

| SkyPilot a răspuns:

In trei saptamani nu poti sa cunosti pe cineva, si mai ales pe cineva pe care nu l-ai vazut niciodata. Poate sa vorbeasca frumos, dar realitatea sa fie cu totul altfel. Deocamdata respecta dorinta parintilor tai, ei iti vor binele. Dupa ce va intalniti de cateva ori fata in fata, vei sti mai bbine ce fel de om este si vei putea fi mai putin precauta.

| NameHarris a răspuns:

Pai dupa ce leai spus ce ai de gand sa facilaughing?

| Reioooo a răspuns:

As zice sa mergi cu cineva, nu singura, pe internet poti gasi si persoane superbe, dar si rele. I-ati o prietena cu tine cand o sa va intalniti de exemplu
Bafta!