| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va cer parerea ce credeti despre doctorii din romania, va antreb pentru ca eu ai cam urasc acum. pentru ca de 3 ani de cand mi-a venit ciclu numi vine regulat imi vine o luna si trei nu iar cand am fost la ginecolog mi-a spus ca e normal sa n-am nici o frica, iar de doi ani ancerc sa fac un copil si nu pot, am fost iar la ginecolog si mi-a zis ca pot face n-am nici o problema. anul acesta am ramas gravida dar am pierdut sarcina la 2 luni, nu stiu de ce finca doctorul nu mi-a zis si sigurant astepta sa-i dau ceva bani. acum 2 luni am fost an austria la un doctor particular si mi-a zis ca am un ovar mai mare si ca numi functioneaza bine si mia mai zis ca copii o sa pot face dar cam greu pentru ca pe un ovar n-am hormoni si trebuie sa iau meddicamente vreo daua luni si daca nu raman nici asa trebuie sa ma operez, am luat medicamente si nu a iesit nimic iar acum am venit iar la doctor si mi-a zis ca trebuie sa ma operez iar eu am zis ca nu ca mi-e frica si mai multe... Acum vreau sa zic urasc dotctori nostri finca vor numai bani iar daca nu le dai bani nu te ajuta deloc, vreau sa zic ce parere aveti voi pentru ca eu de 3 ani am tot umblat la doctor si mi-a zis ca n-am nici o problema. va multumesc. astept multe raspunsuri

4 răspunsuri:
| Octavutzu a răspuns:

Eu am o parere foarte buna despre doctori din romani. Dar totusi daca ai ocazia nu ezita sa te duci la o clinica in alta tara.Doctori din romania nu au nimic ci sistemul sanitar are foarte multe, sti nu putem acuza un doctor ca nu isi face treaba daca guvernul nu ii da posibilitatea si echipmentul adecvat. Intri in spital cu o mica boala si iesi cu trei mai mari, asta se intampla in romania si numi din cauza guvernului si ministerul sanatati.

| stefangeles a răspuns:

Buna sunt tanar nu am experienta dar in Romania medici sunt injurati cand omoara pe cineva si nu sunt recompensati cand salveaza pe cineva de aceia de duci cu ''plicu'' la operatie dar sunt si extrem de multi incompetenti inculti ingrati prosti care au absolvit facultatea de medicina in cazul studentelor pe supt si in cazul baietilor pe dat cu paraua de aia cand te duci la medic iti zice ca esti sanatos cand de fapt ai o forma de Cancer sau invers am patit si eu m-am dus la control imi zice ca am cancer de nu stiu ce dracu m-am speriat de mi-a sarit inima si mai ales psihicul si dupa alt control la un medic particular reiese ca nu am nici pe naiba doar putine tulburari stomacale de la prea multe prostii big grin

| andreea8pogner a răspuns:

Poi sti cum e nu dai bani nu-ti face nimic, cam pe tot locul e asa an ziua de azi, nici eu nu mai pot sa anteleg uni doctori din ziua de azi, dar totusi ati doresc bafta la un copilas daca tot ati doresti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

www.medtour.ro

Aici te va ajuta!

Medtour