| pufyy a întrebat:

Vreau sfaturi!
So... miercuri la scoala am cunoscut un baiat de fapt el m'a cunoscut pe mine (el il stiam de mult timp, dar el nu m'a observat), miercuri am stat toata ziua impreuna la scoala, parea ca ma place, i'a spus prietenelor mele ca ma place, colegilor mei si ai lui ..totul era bine si frumos (mai putin faptul ca el fiind printre cei mai populari tipi din liceu si toate fetele erau invidioase pe mine ) vineri am iesit la suc am stat vreo 5 ore la intalnire si totul era perfect ..ma privea in ochi exact ca in filme laughing.m-am simtit minunat, chiar pot spune ca a fost cea mai frumoasa intalnire din viata mea ..si chiar am simtit ca simte ceva pentru mine ..vineri seara am format o relatie ..tot week'end'ul a fost perfect.
Dar. luni la scoala l'am simtit distant ..marti nici nu am vorbit la scoala.iar miercuri mi-am luat inima in dinti si am vorbit cu el ..la scoala am stabilit sa vorbim seara la telefon pe indelete ..seara am vorbit.iar el a decis sa fim doar prieteni ..pentru ca nu e bine..atunci a actionat sub indrumarea inimii si nu a gandit cu capul ..am luat'o de buna.m-am comformat. a doua zi la scoala mi-a zis un simplu buna cu zambetul pe buze ..vineri intr'o pauza cand m'a vazut m'a ocolit. intr'o alta pauza ne'am salutat ..si ma privea asa.puppy dog eyes cum obisnuia sa faca...
Simt ca e ceva..simt ca totusi ma place.

Voi ce credeti?
Multumesc ca m'ati ascultat!

3 răspunsuri:
| KeporLove a răspuns:

O relatie se face in maxim 2 nu in minim 2!

Problema care e intre voi e faima si "fitele" e destul de frumo sa fi vedeta de liceu dar si destul de urat pentru unele persoane... In cazul tau el te place dar ii e rusine adica el se gandeste ca are toate fetele din liceu la picioare si poate mai sunt si colegi/e deale lui care il bat la cap ca ce face cu cine si etc.

Incearca sa afli ce s-a intamplat in acea perioada cand s-a distantat.

| ДdД a răspuns:

Eu cred ca te place, nici nu mai era nevoie sa te indoiesti dupa faza ca ' a actionat sub indrumarea inimii si nu a gandit cu capul '. Deci sigur te place problema e de ce crede el ca e mai bine sa fiti doar prieteni? poate a auzit niste zvonuri despre tine(probabil de la cei invidiosi) sau poate cu totul altceva, nu stiu incearca sa afli.

O zi frumoasa!

| eevvaa a răspuns:

Nda ..rau...o situatie penibila... ignora-l daca tzia facut asa faza dal la mama naibii..nu te merita