| alexa16_4495 a întrebat:

vreau si eu sa imi dati un sfat va rog. acum vreo 2 saptamani m-am certat cu prietenul meu si eram de 9 luni impreuna asa ca eu tin mult la el. prima data mi-a zis ca el s-a schimbat si nu mai stie ce simte pentru mine, dar apoi am aflat ca el era cu o fata de cateva zile. Ea e si mai mare decat el si evident ca mi-am dat seama de adevaratul motiv, adica el voia mai mult, stia ca eu nu o sa ii dau, asa ca a gasit una care sa ii deastraight face
De curand un prieten i-a spus ca eu am alt prieten(desi nu e adevarat) si el a facut crize de gelozie. Am fost la o petrecere unde era si el, si l-am ignorat total.si se tot uita la mine cand vorbeam cu alti baieti.
Chiar si toti prietenii lui sunt de partea mea si zic ca el e fraier ca s-a despartit de mine... ieri am aflat ca el a zis ca nu tine la mine, si ca e mai bine asa ca nu vrea sa isi bata joc. inca nu imi vine sa cred, si pana acum asteptam sa dea si el un semn de viata dar. nimic. intr-un fel ii multumesc ca totusi nu a vrut sa isi bata joc de mine. dar nu stiu ce sa mai cred cand zice ca nu tine la mine, pentru ca el mi-a demonstrat de multe ori contrariul.
Stiu ca trebuie sa il uit pentru ca imi fac rau singura. dar inca mai sper ca el isi va da seama cat a gresitsad pentru ca el a mai facut o data asa. si l-am iertat si imi zicea ca regreta foarte mult si stie ca nu ma merita.

Răspuns Câştigător
| noName_8681 a răspuns:

Sa numai ierti cans stii ca nu merita. Si inca un lucru... e mai bine fara el, plus de asta un baiat NU se schimba niciodata.

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

9 luni inactiv din punct de vedere sexual iar tu nici în ruptul capului nu dădeai vreun semn că vrei să schimbi asta?
Bine a făcut. Felicitări lui. Ţi-a respectat şi ţie decizia şi-a respectat şi fiziologia lui (în orice caz mai mult decât tine).
Nimeni, niciodată nu ar trebui să stea într-o relaţie inactiv sexual atâta vreme din alte motive decât cele medicale.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De ce? Pentru că spui tu?
Tu nu ştii să scrii corect pe româneşte dar îţi dai pe net cu părerea cu privire la fiziologia bărbaţilor şi cum percep ei durerea!
Sigur tu nu-l meriţi pe el!
Mai copilăreşte şi după aia băieţii.
Pa!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De ce post închis? Te simţi aşa de importantă la 16 ani de poţi tu să-ţi dai pe net cu părerea despre băieţi?
Tu de majusculă (adică literă mare) după punct ai auzit?
Şi da, dacă nu eşti în stare să te implici cu totul într-o relaţie = nu ai ce căuta în acea relaţie.
Ce mama dracului o fi aşa de complicat de priceput? Ah, ştiu ce e aşa de complicat de priceput. Tu ai maturitatea psihică încă incompletă (ceea ce nu e rău) dar vreau să fii (sau măcar să pari) mai matură decât eşti.
Mai pe scurt... vrei toate fără să oferi nimic.
Ia ghici?! Nu este!
Pa!

| Alex >D a răspuns:

Condamna virginele si e obsedat sexual? Girls, you have a problem.

| fitzebibi a răspuns:

Problema ta e foarte grava, si eu trec in momentul asta prin ce treci si tu, cel mai bine e sa il uiti nu te merita daca face asta!

| Simonaa5 a răspuns:

Care e intrebarea thinking

| Sarpedan a răspuns:

A face sex cu tine nu inseamna ca isi bate joc de tine, poate inseamna ca te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E kongeriket destul de matur incat isi permite sa dea cu parerea.
"dar +vreau să fii+ (sau măcar să pari) mai matură decât eşti."
Invata " a scrie bine romaneste", pustiulica! Si pe urma poti s-o faci pe inteligentul matur care da sfaturi in stanga si in dreapta!
Ce patetic! Unul care da sfaturi de scriere gramaticala corecta cand el singur nu e in stare sa scrie corect!

| alexa16_4495 explică:

Am zis sa imi dati un sfat nu era o intrebare.hee hee

| alexa16_4495 explică:

El are 16 aniwinking deci cred ca putea sa stea inactiv sexual intr-o relatie.

| alexa16_4495 explică:

Nu merita sa continui discutia cu kongeriket pentru ca nu intelege. de ce nu il merit ca nu vreau sa fac sex cu el? tocmai asta e problema ca eu nu o sa imi stric copilaria chiar daca tin la elwinking si ma rog de ce nu stiu sa scriu romaneste? happy in fine. se pare ca in ziua de azi baietii nu se pot gandi la altceva decat sex si POST INCHIS happy

| alexa16_4495 explică:

Daca nu pun majuscule asta nu inseamna ca nu stiu sa scriu. Daca esti tu(kongeriket) prea obsedat sexual nu e problema mea. Eu am cerut un sfat celor care poate au trecut prin ceea ce trec eu, sau macar pot sa imi dea un sfat bun. nu unuia care condamna o fata de 16 ani ca nu a vrut sa faca sex cu prietenul ei. Cred ca pentru varsta mea sunt destul de matura si nu vreau sa par altfel decat sunt. De ce va mai mirati ca ajunge lumea asa cum ajunge ca sunt fete care la 11 ani isi incep viata sexuala? Si din cauza celor ca kongeriket care condamna virginele sau nu mai stiu eu pe cine. chiar nu mai pot sta baietii fara sex?