| Zzeangarang a întrebat:

acum aproximativ o luna am facut baie cu iubita mea, Menționez ca amandoi suntem virgini. Ma luase putin Valu si am atins-o putin, penisul a intrat aproape 1 cm. I a întârziat stopul 2 saptamani si 3 zile. Este vreo șansa sa fi ramas însărcinată? As vrea un răspuns decent. Multumesc

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faptul ca primul ei contact sexual a avut loc in apa nu reduce cu nimic riscul de sarcina. Spui ca era virgina inainte de penetrarea din baie, deci acela a fost contactul sexual de dezvirginare, ceea ce inseamna ca riscul de sarcina este maxim. Intarzierea este enorma, deci cea mai buna dintre optiuni este o sarcina. daca esti sigur ca nu ai ejaculat nici in timpul contactului sexual, nici in apa in care se gasea ea, riscul de sarcina e de cam 30%. daca este posibil sa fi scapat o picatura cat un varf de ac, atunci riscl este mult mai mare. Iubita ta trebuie sa faca maine dimineata un test de sarcina din prima urina de dimineata si apoi sa mearga de urgenta la ginecolog, indiferent de rezultat

| RAY a răspuns:

Himenul ala se rupe si scurge sange dar nu foarte mult, te va durea apoi

| RAY a răspuns:

Am raspuns la alta intrebare, daca nu ai ejaculat in ea 0% sanse

| corbulalbrosu a răspuns:

O sarcina se poate forma doar daca a ajuns sperma in vagin IN PERIOADA FERTILA. In afara acestei perioada probabilitatea de sarcina este foarte mica de regula sub 5-10%. Doar tu poti fi sigur daca reusesti sa-ti coordonezi ejacularea si sa stii daca in acel moment putea sa existe sperma pe gland sau in dreptul uretrei. Intarzierea fiind foarte mare chiar si in cazul unui ciclu menstrual foarte neregulat trebuie facut neaparat un test de sarcina, si in functie de rezultat procedat ca atare. Ar fi indicata si o consultatie ginecologica. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost neprotejat, este posibil ca iubita ta sa fi ramas gravida.