| InsertName a întrebat:

Am 16 ani si am o problema cam suparatoare. Am incercat ieri,impreuna cu prietenul meu, sa facem sex pentru prima oara. Nu am reusit,ceea ce a fost suparator,pentru ca nu a reusit sa intre,desi a incercat si a durut foarte tare,ma rog,era cat de cat suportabil si simteam o presiune destul de mare. Cu siguranta nu era din cauza ca nu eram excitata,pentru ca eram. Am incercat totusi cu degetul,crezand ca reusim asa. M-a durut rau ieri cand a incercat,ma rog,mai mult o senzatie de arsura/usturime. Ajunsese la un punct in care simteam ca se mareste durerea din ce in ce mai mult. Astazi,la fel,am incercat si iar aceeasi problema. Nu a intrat foarte mult cu degetul, aproximativ 3cm jum-4. Mi-a spus ca simtea ceva la un moment dat,ca gaura unui balon si era atunci cand nu mai puteam sa suport durerea. Prima oara m-am gandit ca este cervixul,pentru ca el ar fi singurul la capatul vaginului,dar nu este prea aproape? Din nou,eram destul de uda. Am incercat si eu sa vad cum este,dar acum nu mai pot sa bag degetul deloc. Tin sa mentionez ca este prima oara pentru noi. Este posibil sa fie acela cervixul? Ce pot face pentru a remedia situatia,sau se poate face ceva? Va rog, un sfat. Multumesc happy!

5 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Simplu.mergi la ginecolog

| RAY a răspuns:

Sa-si faca sex oral si nu va grabiti, de asa ceva nu am auzit, vaginul e elastic nu se inchide, tu find virgina e hhimenul acolo, mai incercati si cu rabdare

| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea este atat de intensa deoarece vaginul tau este extrem de stramt si muschii vaginali nu sunt relaxati in momentul in care incercati sa introduceti ceva in interior.Singura solutie care poate fi aplicata in acest caz este efectuarea mai multor sedinte de masturbare, pentru ca doar astfel muschii foarte rigizi din vaginul tau pot sa devina mai elastici pentru a permite intrarea unui penis care este incomparabil mai gros decat un amarat de degetel.Rezistenta la penetrare se datoreaza rigiditatii muschilor circulari si lipsei de elasticitate a acestora, nicidecum cervixului sau altui motiv.Sunt convins ca dupa cateva masturbari energice la inceput cu 1 deget si continuate ulterior cu 2 degete (cu folosirea de lubrefiant) este singura solutie prin care se va largi suficient canalul vaginal pentru ca partenerul sa te poata penetra catusi de cat normal si durerea dezvirginarii sa fie suportabila.Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| Klandestin a răspuns:

Trebuie sa stie baiatu putina meserie pentru asta!