| Aldutssss31 a întrebat:

Am născut acum 5 saptamani iar sex am facut prima dată după nastere acum vreo 2. Dintr-o neatenție a fost nevoie să iau esscapelle acum câteva zile.De ieri a apărut o sangerare destul de abundenta.Este menstruatie sau de la pastila? până acum sangeram mai puțin la menstruatie.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Recomandarea milenară este ca femeia să fie lăuză 3 luni de zile, mai ales dacă naște natural pentru ca să se refacă vaginul, uterul, resturile placentare să se elimine, ciclul să își revină la normal.
Ori dumneavoastră nici nu v-ați revenit și ați trecut la treabă.
Apropo, la ciclu sângele e în procent mic.
Acum dacă credeți că este o sângerare de ce nu ați apelat la medicul ginecolog care v-a supravegheat sarcina și să cereți ajutorul?
Sau credeți că nu veți ajunge la urgență, dacă într-adevăr sângerați?
Indiferent cum ați născut, nu era pregătit locul pentru o penetrare!