| madi18 a întrebat:

Am o mica problema. Am o relatie de 1 an si jumatate intre noi pot spune ca e totul frumos dar aici intervine problema el este gagicar, ii place sa mai incerce si o alta noua. Cu celelalte fete,, relatiile " dureaza maxim 2-3 saptamani, ca se plictiseste. Eu sunt constienta ca ma iubeste cu adevarat, dar nu isi da seama cat ma raneste cu ceea ce face. Cum sa fac sa il dezobisnuiesc de acest obicei? Tin sa mentionez ca in momentul asta suntem la foarte mare distanta. Multumesc anticipat! Cel mai bun primeste funda :*

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

"Naravul din fire n-are lecuire" asa zice un vechi proverb al carui adevar s-a adeverit in timp fiind si rasverificat. Insa aceasta meteahna nu inseamna automat ca persoana respectiva ar fi si afemeiat. Daca te iubeste tot la tine se va intoarce mai ales dupa ce "steaua" lui va incepe sa apuna. Sanatate.

9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Draga, tu stii ce inseamna iubirea? Daca tu crezi ca baiatul asta te iubeste, esti foarte naiva. Isi bate joc de tine pe fata iar tu zici ca esti constienta ca te iubeste. laughing)
Nu ai cum sa-l dezobisnuiesti, e simplu. Baiatul nu tine la tine. Ii place sa bifeze cat mai multe fete pe lista.

| Emilian65 a răspuns:

Nu ai cum sa-l dezobisnuiesti de acest lucru pe cere-l face el. Ai facut rau ca i-ai admis la inceput sa umble si cu altele.

| ywar a răspuns:

Ii pui ardei iute in chiloti si sa vezi daca ii mai arde de iubit. Acum, serios: nu poti convinge cu "binisorul" o persoana care nu pune pret pe aceste valori. Altul, lumea-i plina de barbati.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ywar):

Despre ce valori vorbim, aici?

| Felys a răspuns:

Cum vrei tu sa stea singur daca sunteti la distanta,presupun ca e tanar si are si el nevoile lui,ce vrei sa il trasformi intr-un eunuc, nu merge, nu e gagicar, asa sunt barbatii, alearga dupa cat mai multe femei la tinerete pana se hotarasc cu care sa isi intemeieze o familie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o relatie in care e totul frumos cu exceptia faptului ca voi nu va prea vedeti si el mai are si alte relatii, in paralel, cu alte fete. Dar el te iubeste cu adevarat! Si vrei sa-l... dezobisnuiesti. Inteleg...

| Dany3l16 a răspuns:

Ideea e asa, dai timp si lasa-l cu alegerile lui si incearca ca tu sa te distantezi ca sa nu iti fie tie mai greu mai tarziu, daca e "gagicar" cum spui tu asa o sa fie mereu, si dupa ce o sa va "casatoriti" daca pot zice asa... si pe tine nu te iubeste, de tine se foloseste, pentru ca nu poti iubi o persoana care ii faci numai rau... si iti urez bafta big grin

| Vulpița26 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa faci si tu la fel sa vada si el cum e. Si in plus daca sunte la distanta nu cred ca relatia voastra va dura, deoarece relatile de genul asta nu dureaza prea mult. Dar nu asta conteaza, asa ca iti urez mult succes si sper sa va rezolvati problemele.

| madi18 explică:

Nu suntem la distanta de mult timp. in scurt timp va veni si el aici.