| CanIPayInSwag a întrebat:

Am revenit cu o întrebare:
Acum 3 zile,m-am filmat in timp ce cantam la pian o melodie "river flows in You" si i-am trimis fetei pe care o plac,melodia a fost însoțită de mesajul "așa am ales să-mi exprim sentimentele fata de tine,sper să-ți placa". După câteva minute,ajunge si mesajul de la ea " Awww,totuși ce vrea sa insemne asta?",iar eu i-am răspuns "Ca te plac"
De la ultima mea replica,nu mi-a mai răspuns cu nimic,chiar daca este activa aproape mereu. Vreau sa stiu si eu de ce nu mi-a mai răspuns,vreau sa o întreb când o vad "X,inca nu mi-ai răspuns..." M-am zbătut foarte mult sa fac acest moment, iar ea ma abandonează așa..ma simt nasol in momentul de fata.mi-am zis sa fac ceva mai special, care nu oricine poate sa o facă. Am zis sa apelez la voi pentru can-am cu cine discuta subiectele astea. Întrebarea este : De ce nu mi-a răspuns cu nimic?!
PS:am 15 ani

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu e bine sa faci declaratii prea directe unei fete, mai ales online. Nu este interesata de oferta ta.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Poate nu e genul de fata care sa aprecieze aceste gesturi frumoase si sincere, odata ce nu ai scos de la ea mai mult de un "awww". Totusi, se poate sa fi fost emotionata, desi nu vad niciun motiv sa nu-ti fi raspuns printr-un mesaj, astfel de discutii sunt mai usor de purtat prin mesaje :)
Cel mai bine e sa vorbesti cu ea, ca sa stii cu siguranta ce e in capul ei.

| sasha898 a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti fata in fata cu ea. Ca poate crede ca o iei la misto sau altceva de genu.

| drodu94 a răspuns:

Probabil a fost socata ca a facut cineva asa ceva pentru ea.Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea dar sa nu o intrebi de ce nu ti-a raspuns. Incearca sa eviti putin subiectul asta. Dupa un timp poti sa o intrebi daca i-a placut ce ai facut. Succes

| Jhonny17 a răspuns:

Salut. Hmm si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, am 15 ani si am o colega de clasa de care imi place, am incercat sa-i zic ce simt fata de ea, insa nu am avut sorti de izbanda, in ultima vreme nu i-am mai dat de inteles ca vreau ceva de la ea si incepe dansa sa ma bage pe mine in seama. Revenind la intrebarea ta, nu stiu cum sa-ti zic, dar, daca aceasta fata imi seamana mie, ma refer la faptul ca tu i-ai zis ca iti place de ea, iar ea nu ti-a raspuns nu cred ca-i prea pasa de tine, nu ma intelege gresit, dar nu cred ca se simte atrasa in vreun fel de tine. A ales sa nu-ti raspunda din cauza ca nu stie cum sa-ti zica ca nu simte nimic pentru tine, bineinteles daca imi seamana mie(am primit si eu astfel de mesaj si am procedat asemanator) daca nu imi seamana nu stiu ce sa zic, nu stii ce este in mintea omului si mai ales a fetei/femeiei. Sper sa te fi putut ajuta in vreun fel, am incercat sa-ti explic din perspectiva ei despre ce ii vorba.happy