| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua | Buna seara (dupa caz)
Vreau sa incep cu inceputul
am doua zeci si ceva de ani si sunt din tara asta de tot rahatu.
Acum patru ani de zile, am intalit o fata ne-am placut si restul a urmat de la sine.

Dupa 1 an de zile ea, a inceput sa inceapa sa vorbeasca cu fostul pe messenger (eu, ne stiind ca ea s-a despartit de el, chiar dupa ce m-a cunoscut pe mine)
Am aflat, am stat certati cateva zile si am reluat relatia.
Dupa ceva timp (numai stiu sigur un an - doi) fata ma inseala din nou cu anume tip (un sarut in scara blocului) bineinteles ca am aflat din nou, chiar atunci se nimerea sa treaca un prieten comun, si mi-a spus
ei bine ce credeti? am iertato!
- Am mers mai departe. N-am mai putut avea incredere in ea, usor-usor am inceput sa-i vb foarte urat (nu mereu, dar cand nu-mi convenea mie clar) am inceput sa-i interzic anumite lucrui si tot asa.

Ei bine fata in al 3-an fata se pregateste de facultatea amandoi fiind din province ea alege sa dea la facultatea in capitala si de atunci urmeaza alt capitol...

Ne certaserem dintr-o prostie (puteam sa jur ca, cauta motive de cearta) si sa aflu de la cea mai buna prietena a ei, ca aveam dreptate.
Ii se pusese ei pata pe unu. S-au pupat, au dormit impreuna o zi - doua (din ce a spus ea, chiar am crezut ce a spus ca nu s-a culcat cu el)
in fine, eram terminat, nu gandeam limpede deloc, nu stiam ce se intampla cu mine, nu mancam, nu dormeam, slabisem 7 kg in 2 saptamani, fumam enorm.
intr-un final o las in pace, nu o mai stresam cu telefonele, nu ma mai milogeam de ea sa se impace cu mine si asta a durat cam o luna de zile pana ce ma cauta ea.
Am stabilit o intalnire, mi-a spus ca ii pare rau pentru ceea ce a facut, si ca nu o sa se mai repete. (m-am tinut tare ceva timp, dar nu m-am mai putut stapani si am iertato).

Deci eram din nou impreuna.
clar inceredere nada, de iubit nu credeam ca ma mai iubeste (si nu intelegeam de ce m-am impacat cu ea)

bun, sa revenim la actualitate:
Ieri, ziua-0-luna-iulie il suna un tip (ea avand telefonul pe silentios) eu il aud, ea nu spune nimic, pun mana si raspund eu, si nu se auzea nimic, decat o respiratie slaba si inchide.
Apoi o iau la intrebari fata draga, spune-mi cine era? ea nimic ca nu stie
pana mi-a recunoscut ca il cunoaste dar nu are nicio treaba cu el, e doar un simplu amic, si am facut o mare prostie si regret, nu m-am putut stapani si in final i-am dat o palma care o regret.
NU-mi sta in caracter sa lovesc fetele mai ales pe persoana care o iubesc dar totusi am reusit sa-i dau o palma.
Si bineinteles ne-am despartit (nu conteaza care si-a dorit mai mult, conteaza ca ne-am despartit) voi ce credeti?
puneti-va in locul meu, voi cum ati reactiona? credeti ca am luat decizia buna sa renunt la ea? oare fata asta m-a iubit vreodata? (era sa uit un alt capitol important era genu de fata pisicoasa, putin matearealista-miloaga) poate stiti despre ce vb.
Multumesc

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ti-a nenorocit zilele mai ales un lucru trebuie sa stii cine inseala odata o va face din nou, pe tine te-a manevrat tot timpul asta a profitat de bunatatea ta din prima ocazie nu trebuia sa o ierti. Bn ca iai pus capac si vezi grija mare daca iti mai faci o alta iubita ca nu prea sunt de incredere (ai 2 variante de ales; 1º cu o gagica dar te poate insela si nu poti sta linistit, 2º fii uh singur si iesi la aventuri cu diverse fete), eu am ramas singur de cand am plecat din tara 6 ani fara nici o iubita nimic in plus am decis sa raman asa toata viata ca e mai bine cred ca stii la ce ma refer daca ai vreo nelamurire da-mi privat si mai vb, bafta

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Doar o singură palmă?! Cam puţin pentru asta.
VIna este împărţită. Tu trebuia s-o laşi de când te-ai prins că te înşeală nu să-i acorzi atâtea şanse.
Renunţă definitiv la ea!
Data viitoare nu mai lua materialiste pe lângă tine şi ţine tare de sentimente, nu le elibera aşa uşor căci uite-aşa te poţi trezi manipulat.
Sub nicio formă, niciodată în viaţa asta să nu mai ai de-a face cu femeia asta.
Dacă te-a iubit vreodată sau nu, asta doar ea poate şti. Nici tu, nici eu, nici nimeni nu poate şti.
Ai luat cea mai bună decizie iar eu aş fi reacţionat mult mai rău strict acum când ai pocnit-o. Pe de alte parte, eu dacă eram în locul tău, o cam trimeteam la plimbare cam de-atunci de când ştiam că s-a sărutat cu altul în faţa blocului şi apoi a "dormit" la ăla. E irelevant dacă i-a tras-o sau nu. Se sărută cu ăla în faţa blocului şi petrece noaptea la el. Mie mi se pare suficient să o trimit la plimbare.
Pe de altă parte dacă este materialisto-miloagă, pică pe la primele mele teste aşa că sigur dacă eram în locul tău, ea nu ajungea în relaţie cu tine.
Las' că mai sunt femei, ba încă mai multe decât noi.
Spor pe viitor.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Palma o merita ca e nesimtita, dar, in esenta, gestul e animalic!

Ai facut foarte bine cu despartirea!

Probabil e genul care vrea numai distractie!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este frumos sa lovesti o femeie, mai ales pentru motivele expuse, cel mai bine este sa va despartiti. Dragoste cu sila nu se poate, asta se cheama viol si se pedepseste penal. Este si un caz fericit ca, din convietuirea voastra, nu au rezultat copii, asa ca adio si vedeti-va, fiecare, de drumul lui. Fara respect, incredere reciproca si intelegere nici o relatie nu are rost si nici nu dureaza, s-ar putea ajunge la lucruri mai rele. Numai bine!

| 80Cris a răspuns:

Ai indurat deja prea multe si de fapt i-ai acceptat prea multe. lasa-o in pace, nu te merita! Doamne iarta-ma dar palma aia si-a cautat-o cu lumanarea! Nu te invinovati atat de mult, te-a dus la limita suportabilitatii tale. Nu cred ca te-a iubit vreodata! Si da ai luat cea mai buna decizie pe care puteai sa o iei, lasa-o, uit-o, gaseste-ti pe alta si in nici un caz sa nu te mai incurci cu ea! Multa noroc in dragoste si pe viitor sa ai parte de cineva care stie si poate sa iubeasca! Pa.

| Rihanna a răspuns:

Nu, nu cred ca te iubeste. poate te'o fi iubit la inceput. dar din moment ce inseala, o femeie nu iubeste. vorbesc din punctul meu de vedere.sunt femeie, iubesc si nu mi'as putea insela partenerul in situatia asta. faci bine ca renunti la ea, nu te merita! o sa-ti fie greu, dar poti!

| Karamel a răspuns:

Ai luat o decizie foarte buna... nu regreta ca te-ai desp de ea, sunt multe fete in lumea asta si nu ai de ce sa traiesti din amintiri.

| RUMBURAK a răspuns:

Poate ai luat cea mai buna decizie din viata ta

| LOVEisLOVE a răspuns:

Salut!happy Parerea mea ii ca nu te-a iubit ci doar a profitat de bunatatea ta si de faptul ca o iubeai prea mult! De aceea a si avut curajul sa te insele de atatea ori, pentru ca stia foarte bine co so ierti! Iar in legatura cu palma, o merita din plin oh go on! Sa nu mai faci niciodata prostia de a ierta de atatea ori o fata! Bye happy! Te-am pupatkiss!