| ShadonyX a întrebat:

comunitatatea TPU.O sa spun totul pe scurt fara sa o lungesc asa mult.
O fosta fata de care mi-a placut in vara, m-a intrebat astazi ce este ea pentru mine? Fiind sincer I-am spus ca nu stiu sigur,deoarece ce puteam sa spun.I-am spus ca suntem vecini(ceea ce chiar suntem).A inceput sa aiba un ton asa diferit,,ce,vecini? asta sunt eu pentru tine?" Dupa ca sa fiu totusi om de treaba I-am spus ca suntem si amici(ca comunicam din cand in cand).Iar am primit acelasi raspuns,, Amici? Aha, numa amici? " I-am spus ca ce altceva putem fi.Nu inteleg care era problema?
Ps:Are prieten, deci nu stiu care ar fi problema.Sau alte lucruri
de ex:Eu sunt student, si o sa stau in chirie.Cand a aflat imediat a batut un apropo,, Anu urmator ma mut cu tine daca vrei?" Care e logica aici nu o inteleg. Poate puteti sa ma luminati putin.
Ps:Eu nu mai simt nimic pentru ea.E o persoana ca altele cu care vorbesc din cand in cand.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nu esti familiarizat cu adevarul din zicatori si proverbe. Ar fi bine sa meditezi asupra zicalei : "calul de dar nu se cauta de dinti". Chiar daca nu mai simti nimic pentru ea, ar fi bine ca pe viitor sa stii ca de obicei " lucrurile primite in dar se iau asa cum sunt, fara sa se mai tina seama de defecte". Incearca sa reflectezi asupra acestui fapt/adevar.

| ShadonyX explică (pentru corbulalbrosu):

Inteleg foarte bine zicala.Nu e vorba de acceptat sau respins aici. Daca are prieten sa-si vada de relatia ei.Deoarece eu nu sunt roata de rezerva. Zicala ta, spune sa accepti ceea ce primesti fara sa scormonesti dupa defectele unei persoane.Am auzit-o destul de des.Viata de multe ori iti da cate o palma si te inveti minte tot timpu.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Spune-i adevarul ca nu simti nimic pentru ea.