| 354 a întrebat:

Credeti ca bunatatea in exces strica,ce ati prefera langa voi un om bun sau unul asa si asa? care este parerea voastra despre oameni,despre fete,baietii? credeti ca mai exista fete care ar putea sa va iubeasca fara nici-un interes, sau baietii?

7 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Este adevarat ca suntem educati sa consideram bunatatea o valoare, dar atunci cand intalnim o bunatate neconditionata, incepe sa ni se faca pielea de gaina si sa ne apuce mancariciul in cerul gurii. Suntem gata sa pornim cu hohote de ras gigantice in zguduirea valorilor sustinute de persoana in cauza, asta daca nu ni se face pur si simplu scarba si intoarcem spatele.Nu este nici o indoiala oamenii prea buni ni se par morti spiritual. Acceptam bunatatea asa, ca pe o pastila, dar in cantitate prea mare ni se face rau la stomac. Exact ca si de la prea mult dulce, care altfel ne place si ne insoreste ziua.Nu contest ca exista oameni buni, care chiar sunt o binecuvantare cand ii intalnesti. Mai ales daca i-ai prins la momentul potrivit happy. Bunatatea exagerata este prostie pentru ca orice lipsa de discernamant este prostie, indiferent cat de pozitiva este fapta sau intentia de la care s-a pornit.

Nu cred ca toate fetele sunt pe interes, depinde si in ce ograda te uiti happy
Dar baietii nu sunt la fel? cei drept nu toti...ei sunt obsedati de sex... big grin

| Tmcn a răspuns:

Ştii.dacă eşti prea bun, eşti luat de prost.
În legătură cu a doua întrebare, fetele da, cred că pot iubi şi fără interes, fiindcă se îndrăgostesc repede şi îşi fac speranţe, visează la o relaţie de durată sau etc, dar băieţii, foarte mulţi, mai ales adolescenţii cauta sex, nu prea sunt dornici sa se implice.

| NeneaGogu a răspuns:

Prefer sa am linga mine o persoana care sa ma inteleaga, bunatate vine pe urma

| Leutzbv a răspuns:

Eu cred ca niciun om nu este capabil sa ofere bunatate in exces. Insa, in viata asta trecatoare este mai bine sa fii plin de bunatate. Nu pierzi nimic daca esti bun la suflet sau intelegator. In schimb, daca ai o inima haina nu faci decat sa-ti dai singur suturi in fund. Cat despre materialism...nu incape indoiala ca este la moda. Fiecare vrea sa-i mearga bine, foarte bine, extraordinar de bine si aici se exclude dragostea aia care te face sa fi mai bun...Parerea mea!

| GossipGirL93 a răspuns:

La sigur mai sunt, fara interes care parintii le ofera totul..Insa mai multe cauta ceva mai bun pentru a duce o viata mai usora)Am ajuns in niste zile cind bunatatea nici nu trebuie folosita, pentru-ca stii este o vorba NU FA BINE CASA NU PRIMESTI RAU..Astfel de situatie si aici! Eu la rindul meu as dori ca persoana apropiata sa fie asa si asa)))

| Silvy_SilvanutzZa_1997 a răspuns:

Hmmm... Daca ma intrebi ce fel de baiat mi-ar place... ar fi sa aiba sufletul bun, sa fie intlegator si cu stare materiala buna dar nu vreau unu bogataswinking Si cred ca exista si fara interes material.

| fallout a răspuns:

Hmm. intrebarea asta e. interesanta. eu, spre exemplu. imi plac doar fetele adevarate, fete care au caracter puternic, sunt inteligente, amuzante si dragute. Am cunoscut o fata. am avut o relatie lunga cu ea, dupa care m-a inselat si m-am ars destul de rau. In concluzie. daca esti prea naiv... o patesti de cele mai multe ori si nici nu sti de unde vine. Parerea mea trista despre fete. este ca majoritatea sunt materialiste/usuratice si asa mai departe, da. mai exista fete care ar putea sa iubeasca fara interes, numarul lor scade zilnic.