| Georg42ye74 a întrebat:

Daca las insarcinata o fata de 16 ani, are ce sa mi se intample? Eu vreau sa pastrez copilul daca se intampla.Vor avea parintii ei ce sa imi faca, am facut amandoi de buna voie si ea a vrut sa ramana gravida

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca ati facut sex de buna voie, ia-o de nevasta si scapi de orice problema.

8 răspunsuri:
| Krixxus a răspuns:

Ceva anisori la racoare.
Iti voi trimite o scrisoare laughing

| CLCQ a răspuns:

Va fi foarte greu, trebuie sa vorbesti cu parintii ei foarte serios si mai mult ca sigur ca trebuie sa le prezinti niste garantii morale, cel putin, si un plan care sa-i convinga ca esti serios in aceasta privinta. Inca o data, gandeste-te bine si discuta cu ei. oricum trebuie si ea sa fie prezenta la discutie si te poate sustine. Daca nu... andrey69 are dreptate, e un pic cam dura treaba cu minorele.

| andrey69 a răspuns:

Pana la 18 ani se numeste minora asa ca legile sunt un pic cam dure pentru cei ce au de a face cu minore, succes.

Răspuns utilizator avertizat
| mladi a răspuns:

Infracţiuni contra libertăţii şi integrităţii sexuale
Art. 220

Actul sexual cu un minor

(1) Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 13 şi 15 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani.

(2) Fapta prevăzută în alin. (1), săvârşită asupra unui minor care nu a împlinit vârsta de 13 ani, se pedepseşte cu închisoarea de la 2 la 7 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.

(3) Fapta prevăzută în alin. (1), comisă de un major cu un minor cu vârsta între 13 şi 18 ani, când majorul a abuzat de autoritatea ori influenţa sa asupra victimei, se pedepseşte cu închisoarea de la 2 la 7 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi. Daca are 16 si e de buna voie ai toate sansele sa incasezi pana la 7 ani, daca se dovedeste ca cica ai convins-o/ influentat-o

| Georg42ye74 explică:

Am inteles ca daca ea are 16 ani si a fost de acord nu are nimeni ce sa faca, o iubesc mult pe ea si imi doresc copii si voi avea grija de amandoi

| Georg42ye74 explică:

Si cum ne putem casatori