| Elena_9049 a întrebat:

Buna ziua dragii mei, AJUTOR.

Cu 6 luni in urma m-am despartit de persoana cu care am stat 4 ani. Si dintr-o data a aparut un baiat.Ne intalnisem prima oara intr-o discoteca si ne-am uitat unul la altul si sincer suna ca in filme dar acolo a inceput tot.Am stat putim de vorba ca rezulta ca era prietenu´ lu´ prietenu dar nici un schimb de telefon nimic. Dupa 3 luni, perioada in care el a facut posibilu´ sa bem un suc macar, eu n-am stiut si nici n-am prezentat nici un interes, ne-am intalnit intamplator si am mers la un suc aman2.Simteam ca imi place la nebunie, am avut si un fior? Da, ne-am facut si iubitzi pana la urma. in fine unde vreau sa ajung? ca a aparut FOSTU´ si am mers cu el la mare un weekend impreuna, n-am inselat ci m-am inselat. i-l lasasem intre timp pe acest baiat dar cand eram cu fostul´ credeti-ma ca numai la baiatul asta ma gandeam, comparam si nu-mi venea sa cred ca am stat 4 ani de zile cu o persoana atata de plictisitoare si fara nici un interes in fata mea lucru´ ce am primit in 2 luni de la un baiat extraordinar.
Am ajuns inapoi acasa, pregatiti-va ¡ i-am spus adevaru´si nu ma mai iarta, i-am spus ca n-am facut nimic(cu toate ca am facut, nu pot spune adevaru´)problema care este? pana sa ne despartim cum aveam impresia ca nu-mi place de el faceam chestii aiurea, l-am facut sa se simta nasol, igniri, si el spune ca e ranit, vorbeste cu mine foarte mult acum spune ca nu vrea sa sufar, eu incerc sa-l pup el nu vrea, credeti-ma ca simt ca nu mai are nici un sentiment si ma vrea ca o amica. Ce ma fac? mor de iubire, dee fiori de durere cand i-l vad

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Si-a pierdut increderea in tine.
E foarte grav,greu o castigi inapoi.
L-ai ranit in mod gratuit,fara sa fie de vina cu nimic.
Acum, va trebui sa ai rabdare foarte multa daca vrei sa-l castigi inapoi.
Stai de vorba cu el si explica-i ca nimeni altcineva nu mai exista pentru tine, in afara lui.
Oricine are dreptul la o a doua sansa.