| Claudiu20002013 a întrebat:

Imi place de o fata dar si ei ii place de mine. As vrea sa intretin o relatie cu ea dar nu am mai avut nici o prietena pana acuma si imi este cam frica. Ce ar trebui sa fac?

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai decat doua variante: sau stai in banca ta pana iti trece frica si privesti la atii, sau iti faci curaj si-ti inviti fata draga la un suc. Tu alegi.

| Aimèeeee a răspuns:

Hmm. Sarut-o!
Fetele se intimideaza imediat daca vad ca esti sigur pe tine. Pupici :*

| suntZeu a răspuns:

Iti tragi un zambet pe fata si o atitudine potrivita si mergi si vorbesti cu ea, intra in conversatie cu ea si la umomendat o poti lua direct cu cv gen "Ma simt atras de tine si vreau sa petrecem putin timp sa ne cunoastem" daca zice da esti pe drumu bun. Daca zice nu sau te ia la misto sau altecele, crede-ma! nu ai pierdut nimicwinking

| AlexandraPreda a răspuns:

Buna.Eu sunt fata.Dca esti sigur ca te place si daca tu o placi cu adevarat nu are cum sa te refuze.Stiu cum e.Iti e frica de asta.Gandeste pozitiv.Nu are cum sa te refuze si chiar daca te-ar refuza nu ar fi sfarsitul lumii.Gandeste-te ca daca nu o sa ai curaj nici o relatie nu poti avea.Sunt sigura ca nu o sa te refuze.Tu esti ''creierul operatiunii'.De la tine trebuie sa inceapa totul.

| Adelina14 a răspuns:

Ar trebui sa pertreci mai mult timp cu ea, sa fii pe aproape. foarte mult apropie oamenii unul de altul atingerile, pot sa treci pe linga ea si de parca neintentional te atingi un pic de mina, sau gasesti alte metode.Credema ca sa fii mai aproape de ea e nevoie de atingeri care apropie oamenii si ajuta ca sa faca un nou pas spre o relatie.

| mariucakatinca a răspuns:

Daca va imprieteniti, vorbiti des impreuna va apropiati si daca ea isi doreste probabil vEti fi iubiti.
sfat: Invit-o in oras la o inghetata!
2. vorbiti despre pasiunile voastre
3. vorbiti despre problemele voastre despre orice.
sfat alarmant: Daca va placeti nu e 100%sigur a veti fi si iubiti

| CosminaVaneeee189 a răspuns:

Pai trebuie sa o faci si pe asta, nu?happy ca doar nu o sa stai toata viata singur!

| Ruxenne a răspuns:

Daca eziti s-o inviti sau sa vb cu ea vei da senzatia ca n-o placi indeajuns de mult pentru o relatie, o vei face sa creada ca este ca o amica pentru tine si asteapta sa faci tu primul pas
-iti recomand sa o inviti la un suc cat mai repede pana cand altcineva s-o invite, si atunci va fi prea tarziu
-Deci mult curaj si fara frica

| Mimiii15 a răspuns:

Ai incredere in tine, tu esti miezu.