| xAndrei95 a întrebat:

numele meu este Andrei si as vrea parerea voastra.Situatia este urmatoarea : am inceput sa vorbesc cu o fata timp de 1 saptamana pe facebook si ea imi raspundea de multe ori dupa cateva minute bune si de multe ori sec, eu dandu-mi seama ca nu prea are chef de mine, am renuntat la a vorbi cu ea. Acum 1 luna eram in oras cu prietenii si ea cu gasca de fete (ele erau pe cealalta parte a drumului) si am observat-o ca se uita la mine, s-a intors catre fete iar dupa tote fetele au inceput sa se uite la mine. Acum 2 saptamani, eram la padure cu gasca si dintr-o data am vazut-o ca se indreapta catre noi (era cu o prietena de a ei pe care o cunosteam si eu si cu 1 baiat care a ramas cu noi) si ne-am salutat, mi-a zambit si am vazut ca a pastrat contactul vizual cu mine(ne uitam unul in ochii celuilalt), iar cand a plecat la fel, ne-am salutat si s-a uitat lung in ochii mei si mi-a zambit. Dupa cateva minute, baiatul care a ramas cu noi a plecat acasa, iar peste 1 ora am recunoscut masina fetei iar prietena ei a strigat : uite-l pe Andrei! si mi-a facut cu mana. S-au intors, a parcat si de data asta a venit cu inca 2 fete(care erau surorile baiatului care ramasesera cu noi si care a plecat) si au intrebat de acel baiat(ca pretext sa vina cu fata cu care vorbisem pe facebook ca sa ma vada din nou, deoarece surorile lui stiau ca el a mers acasa) si cand ne-am salutat iar s-a uitat in ochii mei si mi-a zambit, la fel a facut si cand a plecat doar ca de data asta si-a intors capul si mi-a zambit din nou. Ce sa cred din toate astea? Ma place? sa intru din nou pe ea sa mai vorbim?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai asteapta putin, poate-i trece!

| SkyPilot a răspuns:

Nu numai ca te place, dar stiu acest lucru si prietenele ei. Lasa fb si invit-o pe afara in realitate. Cred ca poti incerca sa o si saruti.

| RobertMoon a răspuns:

E posibil sa le pari un baiat de treaba, iar modul tau de a descrie o situație este teribil... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca te place dar ca orice fata din ziua de azi asteapta pomana ca orgoliul ei tampit o impiedica sa te salute ea prima sa se bage ea in seama. asa ca du-te tu la ea

| BeckhamRZM a răspuns:

Normal frate că trebuie să vorbiți. În pana mea, toți avem momente mai bune și mai rele. Atunci când ai văzut că nu are chef de tine, probabil era supărată dintr-un motiv și trebuia să o întrebi de ce și să n-o lași așa. Mă rog, nu contează. Fata te soarbe din priviri și tu nu faci nimic decât o saluți? Te place. Sau, mă rog, este un semn. Tu continuă, vorbește cu ea.

| Sofia33 a răspuns:

Da, filtreaza din priviri cu tine. Parerea mea este ca trebuie sa mai vorbiti, ar putea iesii ceva frumos din aceasta poveste. Succes!