| Stefanutzzz1954 a întrebat:

pe data de 23.07. 2014 am avut contact sexual, la inceput am folosit prezervativ dar la mijlocul actului l-am scos si am incercat neprorejat, nu am ejaculat in ea nici in apropierea ei.Ea lua anticonceptionale dar le-a intrerupt pe data de 19, pilula de a doua zi nu a luat, ea spune ca ciclul ar fi trebuit sa ii vina pe 26 si suntem in data de 30 si tot nu i-a venit, pe 22 a racit si la burta.Care e posibilitatea sa ramana inssrcinata sau dosr ii intarzie ciclul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O data ce menstruatia ei este regulata, si trebuia sa ii vina pe 26, normal ati facut sex in afara perioadei fertile sau cu risc de fertilitate scazut.
Daca a racit la burta, a stat pe rece, e normal sa i intarzie problemele. Si de la anticonceptionale intarzie, deoarece acestea au rolul de a ne deregla organismul sa nu ramanem insarcinate.
Daca nu ii vin problemele in maxim7-8 zile, sa faca un test de sarcina si sa mearga la un ginecolog.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Roaga-te ca norocul sa fie si acum de partea voastra!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica nu ai ejaculat in apropierea ei? Te-ai dus repede la un vecin?

| StalkerSoul a răspuns:

Bai baiatule tu incepi cu prezervativ si dupa il scoti? Hai sa fim serios. cat de dement sa fii...

Poate sa fie insarcinata are sanse de la lichidul tau pre ejaculator. acum tine de norocul vostru.

| SorinTudor a răspuns:

Nu pare a fi sarcina ci doar o intarziere a ciclului, mai ales ca nu ai ejaculat in ea

| Stefanutzzz1954 explică (pentru SorinTudor):

Da dar am citit despre acea picatura a placerii si m-a cam panicat, nici ea nu mai facuse fara