| Ionela27 a întrebat:

Povestea mea este urmatoarea:Anul trecut la locul meu de munca a venit un baiat.Ne- am placut si am inceput o relatie.Prietena mea cea mai buna lucra si ea in acelasi loc cu noi.Ei i-a placut de el la inceput de el dar lui nu.Il suna tot timpul,ne deranja si cand eram la plimbare amandoi,ii dadea si measaje tot timpul.Din cauza ei ne am despartit desi mai tineam la el.El ma ruga sa ma impac cu el, dar ea baga strambe.In cele din urma el a acceptat o si acum ei sunt impreuna.Eu cred ca el a facut acest lucru din ambitie.Eu mai tin la el.Ma doare sufletul ca prietena mea a facut acest lucru.Ce sa fac? Sa incerc sa ma impac cu el?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Greseala numarul 1: Te`ai implicat intr-o relatie la locul de munca, desi cu siguranta aveai idee ca daca va esua, te vei lovi de faptul ca il vei vezi zilnic.

Greseala numarul 2: ti-ai ales gresit prietena.Ca si idee la capitolul asta si poate va suna dur:Femeile nu au prietene in adevaratul sens al cuvantului decat in cazuri foarte rare.Pentru ca nu exista loialitate/sunt macinate de invidie/dorinta de a fi mai fericite decat tine (nu voi scrie mai multe aici pentru ca nu este cazul).

Greseala numarul 3: I`ai permis sa intervina intre tine si el fara sa iei nici o masura.Trebuia sa actionezi inca din momentul in care te`ai cuplat cu el si sa-i dai de inteles ca este al tau.

Greseala numarul 4: Nu ai stiut sa-l tii langa tine.

Nu mai incerca sa te impaci cu el.Acum stie cat il placi si te va insela cu siguranta pe viitor daca a facut`o acum.

P.S: El este un las si nu stie ce vrea.Nu ai nevoie de el in viata ta.

| Ionela27 explică (pentru WaterDrop):

Eu am fost cea care a vrut sa se desparta

| WaterDrop a răspuns (pentru Ionela27):

Da, am inteles asta perfect.De ce am lasat impresia diferita?

| Ionela27 explică (pentru WaterDrop):

Am vrut sa clarific ca nu m-a inselat

| WaterDrop a răspuns (pentru Ionela27):

Ba da, a facut`o.ti-a inselat asteptarile pe care le aveai de la el, cuplandu`se cu prietena ta.

| Ionela27 explică (pentru WaterDrop):

Aici ai dreptate pentru ca eu eram convinsa ca nu o sa se uite vreodta la ea pentru ca il vedeam cum se comporta cu ea.Acum nu stiu cum sta cu ea

| WaterDrop a răspuns (pentru Ionela27):

Mintea lui este simpla, dureros de simpla.Mai bine cu una, decat cu 0.Nu te mai gandi la asta si continua`ti viata, iti vei gasi pe altcineva care sa te aprecieze.

| Ionela27 explică (pentru WaterDrop):

Stiu ca asta trebuie sa fac, dar as vrea sa ma si razbun in special pe ea

| WaterDrop a răspuns (pentru Ionela27):

Ignoranta doare enorm, mai ales in cazul ei cu siguranta.Fa asta si nu le mai lasa impresia ca ai fi suparata sau trista.

| Ionela27 explică (pentru WaterDrop):

Sa stii ca ea si acum este invidioasa pe mine

| WaterDrop a răspuns (pentru Ionela27):

Normal ca este.Este invidioasa pentru ca ai putut renunta la el "atat de usor" (in ghilimele pentru ca noi stim ca nu a fost asa), cand ea il place atat de mult si simte ca depinde de el.Este invidioasa ca tu poti fi fericita si fara el, pe cand ea nu poate.Da`i cu ignoranta inainte.

20 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Niciodată nu începi o relație cu cei de la serviciu.
Sau de la școală.
Sau din bloc cu tine.

După ce lucrurile nu vor mai merge între voi, va trebui să vă vedeți zilnic, după caz, opt ore în fiecare zi ani de-a lungul.

| Ionela27 explică (pentru Drolja):

Multumesc pentru sfat!

| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz nu ar fi indicat sa te cuplezi cu el dupa ce te-a parasit pentru alta femeie. Reiese cat se poate de clar ca el nu a fost niciodata indragostit de tine cu adevarat. Nu ar fi nici acum a 2-a oara in cazul in care s-ar reintoarce la tine. Nu merita sa astepti in zadar, sau sa-i "cersesti" iubirea. Fii demna si incearca sa te cuplezi cu unul care te doreste cu adevarat din toata fiinta lui. Succes!

| Ionela27 explică (pentru corbulalbrosu):

Eu cred ca afacut totul din ambitie pentru ca lui nu-i placea de ea deloc

| mihai69 a răspuns:

Doar dacă vrei un „menage a trois".

| Emilian65 a răspuns:

De ce mai tii la el daca el a plecat cu alta?

| florinflorescu a răspuns:

Buna, sa stii ca o mare vina o ai tu pentru ai lasat loc tuturor strambelor sa se bage intre voi, si aia chiar a reusit. Acum e momentul sa inveti si sa faci exact cum a facut ea, daca il doresti cu adevarat lupta. Intr-un cuplu nu are ce cauta alte persoane nici macar sa se bage cu o parere, sa iti inveti lectia si sa nu crezi pana nu vezi.

| armand69 a răspuns:

Nope

| Andrei_Cezar_1995 a răspuns:

Daca prietena ta te.a facut sa te despari de el cand tu inca il placeai inseamna ca nu e prietena ta

| Ionela27 explică (pentru Andrei_Cezar_1995):

Asa stiu.Acum nici nu mai vorbeste cu mine