| mariaaioana8 a întrebat:

Buna ziua! Prietenul meu și-a dat drumul înainte, apoi a făcut dus. Apoi, dupa 10 minute, am făcut sex protejat, însă el a pus mana pe penis si apoi a atins prezervativul. Nu știu sigur dacă sunt șanse sa rămân însărcinată deoarece zice ca nu e sigur dacă era lichid preejaculator pe penis care sa conțină spermatozoizi. Sunt șanse sa rămân gravida dacă el a pus mana pe penis si apoi pe prezervativ si apoi in vagin? Menționez ca nu eram in perioada fertila si imi trecuse ciclul cu o zi in urma

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta, prietenul tau avea deja sperma in lichidul pre-ejaculare, asat este 100% sigur, odata ce ai spus ca si-a dat drumul inainte sa incepeti sexul.Cu mana murdara nu se poate ramane gravida si nici daca aatins prejervativul, dar daca si-a introdus penisul fara prezervativ, chiar si 1 singura penetrare, atuni ci sanse sa ramai gravida.
Ma rog, unica conditie este ca femeia sa fie la ovulatie ca sa ramana gravida.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu este posibil sa ramai gravida.

| sofisis a răspuns:

Nu exista nici un risc.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Mariana, relax, its all good, copiii nu se fac atingand prezervative.