| selena14_9375 a întrebat:

Săptămâna trecută am făcut sex anal cu iubitul meu și a ejaculat puțin în zona intima din fata. Țin să menționez că nu a folosit prezervativ si ca sunt virgina. Sunt șanse ca sperma lui să fi ajuns în ovar si sa raman insarcinata?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic exista o oarecare sansa/posibilitatedar extrem de mica, ca sperma sa ajunga chiar pana pe himen, insa nimeni nu v-a putea aprecia si in ce masura sperma putea sa intre in vagin si cu atat mai putin daca intr-o astfel de situatie ar putea sa se formeze o sarcina. Asa cum am amintit sarcina se poate forma doar in situatia in care in acel moment tu ai fi fost in PERIOADA FERTILA a ciclului tau menstrual. Iar acest lucru, adica daca tu ai fost sau nu in perioada fertila in acel moment, nimeni dintre cei de pe site nu avem de unde sa stim sa ghicim. Deci nimeni nu iti poate da un raspuns corect la intrebarea ta, eventual se pot formula doar niste presupuneri insa fara nicio valoare.

| mihai69 a răspuns:

Virgină Nu mai ești dacă ai făcut sex. Chiar și anal. Că nu ești deflorată, e altă poveste.
Sexul anal fără prezervativ e periculos din cauza posibilității de infectare cu bacterii fecale a partenerului. Sau cu alte boli cu transmitere sexuală pentru ambii parteneri.
Prezența himenului nu împiedică spermatozoizii să ajungă în trompe pentru a fecunda un ovul. Dar oricât de vioi ar fi ei, chiar până în ovare nu urcă. Și nici nu e nevoie - așa cum spuneam, fecundarea are loc (în mod normal) în trompe.
Cred că faptul de a fi rămas tu însărcinată numai „șansă" nu poate fi numit. Dar (deși relativ mică) totuși există această posibilitate.

| armand69 a răspuns:

Keep calm, putine sanse spre zero

| selena14_9375 explică:

Am fost în perioada fertilă