| SkatePunkk a întrebat:

Buna ziua TPU. Acum 2-3 zile am facut petting cu prietena mea (ne-am atins organele intime, dar nu a existat o penetrare) tin sa mentionez ca este virgina, adica are himenul intact. Nu am facut asta decat vreo 15-30 secunde, insa cand m.am retras am simtit un fel de lichid, (banuiesc ca era lichidul preseminal). Sunt ingrijorat ca ea sa nu fi ramas insarcinata din cauza asta, este posibil? ( NU AM EJACULAT).
Si inca o intrebare ar fi : Daca ne-am atins organele, psihologic vorbind nu mai suntem virgini?
Astept raspunsuri serioase. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ma rog, confuzia a fost creata de explicatiile tale dar, problema s-a clarificat si eu nu vad nici o sansa de sarcina in acest caz.
Vezi ca pe www.seximus.ro sunt explicatii amanuntite despre sex, dezvirginare, sarcina, organe sexuale si cam tot ce doresti sa stii in materie de sex si reproducere. Documnetati-va acolo, este un site cu foarta multa informatie, explicata pe intelesul tuturor.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De unde te-ai retras?
Ai penetrat-o?

Ce importanta are daca ai ejacuat sau nu, lichidul seminal oricum se scurge si risti sa ramana gravida daca ai penetrat-o, chiar si 1 cm in interiorul vaginului, iar daca ea era in perioada fertila, poate ramane si insarcinata!

| SkatePunkk explică (pentru Violleta2022):

Cand am luat penisul de pe vaginul ei, penetrare nu a existat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SkatePunkk):

Mai baiete, iar nu ne intelegem, cum adica, sa iei penisul de pe vaginul ei, daca vaginul este un organ in interiorul corpului femeii?

| Nitunitu a răspuns (pentru Violleta2022):

Gretta, cred ca pustiul are pana in 13 ani. Deci incearca sa intelegi si din punctul acesta de vedere...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nitunitu):

Da, ai dreptate, ma agit degeaba.
Nici nu intelege saracul ce-i spun, daca nu stie ce organe atinge si pe unde se duce.
Ce ma intriga pe mine, este ca, copii astia habar nu au cu ce se manaca sexul si cate probleme pot crea cand se joaca cu organele sexuale, macar de ar pune mana din curiozitate sa citeasca, informatia este pe internet, doar sa citeasca!

| Nitunitu a răspuns (pentru Violleta2022):

Te inteleg, problema e ca o iau razna de la varste mult prea fragede.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nitunitu):

Daca parintii s-ar implica mai mult in educatia lor si in explicatii necesare varstei, sunt sigura ca ar fi mai ascultatori.
Pentru ei, sexul la varsta asta este o atractie pentru ca abia li s-au trezit organele sexuale si ei vor sa obtina placeri intense, sa explore, sa traiasca momentul. Marea problema este ca nu pot constientiza ce repercurisiuni si probleme pot apare din slobozirea acestor instincte si practicarea lui, toti se gandesc ca nu o sa li se intample tocmai lor. De aceea sunt mii de avorturi facute de adolescente, de aceea sunt mii de contaminari cu boli venerice, dar, nu mai intru in amanunte, ideea este ca ar trebui ca parintii sa-i supravegheze si sa-i educe inainte ca copii astia sa ajunga aici.

| SkatePunkk explică (pentru Violleta2022):

Imi pare rau de neintelegere dar chiar nu stiam ca vagin se numeste doar organul din interior. Am precizat ca nu a existat nici o penetrare. In loc de vagin voiam sa spun doar partea care se afla la suprafata, chiar nu era necesar scandalul, puteai pur si simplu sa imi explici. M-am informat in legatura cu sexul si stiu care sunt consecintele, insa pe moment nu am gandit, m-am lasat dus de val. Asa ca te rog, imi poti explica daca este posibila vreo sarcina sau nu?
Fara alte reprosuri la chestiile mici care posibil sa le fi gresit, stim aman2 ca ai inteles ce am vrut sa zic. -_-

| Violleta2022 a răspuns (pentru SkatePunkk):

Ma rog, confuzia a fost creata de explicatiile tale dar, problema s-a clarificat si eu nu vad nici o sansa de sarcina in acest caz.
Vezi ca pe www.seximus.ro sunt explicatii amanuntite despre sex, dezvirginare, sarcina, organe sexuale si cam tot ce doresti sa stii in materie de sex si reproducere. Documnetati-va acolo, este un site cu foarta multa informatie, explicata pe intelesul tuturor.

| mihai69 a răspuns:

Nu s-ar spune că a fost chiar un act sexual, ca să poți zice că nu mai sunteți virgini.
Și pentru a o lăsa însărcinată, ar fi trebuit ca picătura ta de lichid să intre în vaginul ei, iar ea să fie în perioada fertilă a ciclului. Nu cred că s-au întâmplat toate astea, așa că fii liniștit.
PS - altă dată fii mai grijuliu - SE POATE s-o lași gravidă și cu un strop de spermă căzut pe labii, la intrarea în vagin!

| SkatePunkk explică (pentru mihai69):

Mulumesc, o sa tin cont de asta.

| XcozuD a răspuns:

1.Daca doar v-ati atins organele intime, e imposibil sa va dezvirginati happy
2.Nu cred ca din câţiva stropi are cum sa ramana insarcinata, doar cred asta.

| SkatePunkk explică (pentru XcozuD):

Am citit pe blogul unui ginecolog ca actul sexual nu trebuie sa fie dus la capat pentru a sustine ca nu mai esti virgin. Daca ti-ai expus partea intima a corpului pentru a oferi placere altei persoane, ba mai mult, v-ati atins, psihologic vorbind nu mai sunt virgin. Dar asta nu e asa de important, voiam doar sa aflu cateva pareri