| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua TPU, am o problema de o luna doua dau sperma fara sa fac nimic si nu stiu de ce poate fiindca m-am masturbat un an jumate.(sai acum nu mai fac cu greu am reusit)
Va rog spuneti-mi ce pot sa fac, dau funda big grin
(am 13 ani, baiat)

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Pai cel mai elocvent sfat,este sa te prezinti de urgenta la dr,pentru ca inainte de toate,asta chiar e o problema.
Eu personal,nu am mai auzit astfel de cauri si cred ca este grav,adica,sa ejaculezi,fara sa ai contact sexual sau sa te masturbezi.
Este posibil sa fie si assta o cauza, faptul ca te ai masturbat, iar la 13 ani,nu cred ca e ok sa faci asta,adica esti destul de mic.
Dra tu trebuie sa consulti,fara rusine,un dr,si poti sa i spui ca de un an si jumatate te ai masturbat.
Comnsulta de urgenta,un medic urolog, este de specialitate si singurul care ti poate da raspuns si rezolvare problemei tale.
Numai bine, sanatate!

4 răspunsuri:
| Mihaiadamache a răspuns:

Stai linistit poti da si 10 ani ca nu e problema.Problema este ca te-ai obisnuit cu masturbarea, iar acum ca nu o mai faci se tot acumuleaza.Corpul ti se schimba, si o sa simti tot mai mult nevoia de masturbare.1 luna 2 este destul de mult, iti recomand sa o faci odata pe saptamana si o sa fie OK.(Stiu ca este jenant, dar ar trebui sa vorbesti cu parintii tai, sa nu fie ceva mai grav ) Numai bine!

| D3X73R a răspuns:

Ai camm dat-o in bara...Du-te la un specialist pentru orce eventualitate dar nu cred ca este normal...

| Bogdanpalintineanu a răspuns:

crying( nu stiu ce sa fac.nu cred ca cineva s-a dus la medic si a spus:am facut laba si acu am probleme''o sa mai stau max 2 luni si daca nu trece de las sine ma duc la urolog

| Bogdanpalintineanu a răspuns:

Mersi pentru raspunsuri, m-am agitat d egeaba am doar o polutie care este normala la varsta mea chiar asa trebuie sa se intample happy