| Rokary a întrebat:

Buna ziua TPU.

Aș avea o intrebare. Am 20 de ani si ma gandesc serios sa imi schimb genul, dar ar fi o condiție.
As vrea sa am un copil.

Acum vine intrebarea:
E posibil sa imi pastrez sperma undeva si dupa ce imi schimb sexul sa o introduc in mine, astfel avand un copil?
As vrea sa raspundeti doar la aceasta, daca e posibil ceea ce am spus. Iar in caz ca as renunta la a-mi schimba sexul, tot sunt curios daca ar fi posibil sa am un copil singur in situatia de mai sus.

Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă-ți schimbi sexul nu înseamnă și că vei putea fi o femeie fertilă, dimpotrivă.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este posibil sa ai un urmas.

| sofisis a răspuns:

Nu ai cum sa nasti. Nu ai uter si nu produci ovule. Orice ai schimba, tot nu te transformi 100% in femeie. Poti pastra sperma si sa gasesti o mama surogat eventual.

| Donsavas a răspuns:

Tramsexualismul este o boala minții și dacă nu se trateaza psihiatric,se vinde ca schimbîndu ti sexul.
Tu nu vei mai fi fertil după castrare. Poti pastra sperma dar apoi trebuie sa discuți cu o femeie si sa te intelegi cu ea, Poate cu o lesbiana da ea va purta sarcina uterina, nu tu, fiindcă nu porți gena unei femei, deci nu vei fi femeie ci doar o transexuala. În acte va scrie ca esti femeie pentru ca la noi nu e sexul al 3 lea legalizat.
Dacă ești serios in privinta asta, te rog sa mi scrii!

| SG1995 a răspuns:

C#aie să iți schimbi sexul înseamnă doar să rămâi fără plă și cu ceva țâțe, dar tu nu ai uter nici ovule să poți făta că nu îți schimbi cromozomii. Dar chiar dacă prin absurd ceea ce a zis tu, tot n-ai putea avea un copil cu tine însuți e imposibil așa ceva.