| Steluta444 a întrebat:

Buna ziua TPU ..As avea o problema.
Ieri pe 24 august mi-a venit menstruatia ( Nu Este Prima Oara) iar pe seara am facut sex cu prietenul meu ..Ne-am protejat si nu a ejaculat mine.
Dar totusi vreau sa stiu este un risc sa raman insarcinata daca am facut in prima zi de menstruatie sex?
Mentionez in prima zi imi vin doar 2-3 picuri.
Iar azi fiind a doua zi nu mi-a picurat foarte abundent ..Desi de obicei imi picura a doua zi.
Asa ca intrebarea mea este.Pot ramane insarcinata?
Multumesc anticipat. :'D

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prima zi de menstruatie este singura zi cand e practic imposibil sa ramai insarcinata

| darrio2007 a răspuns:

Daca te-ai protejat cum drk sa ramai insarcinata? Daca ati facut-o cu prezervativ. Ce placere aveti cand o faceti cu sange? Bleah!

| corbulalbrosu a răspuns:

Prima zi de menstruatie reprezinta PRIMA ZI A NOULUI CICLU MENSTRUAL. Este determinat stiintific si medical ca in aceasta prima zi de menstruatie este IMPOSIBIL sa se formeze o sarcina chiar daca sexul se finalizeaza cu ejaculare in vagin. Poti fi foarte linistita. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Teoretic sexul facut in timpul menstruatiei nu duce la aparitia unei sarcini, dar practic au fost cazuri cand au aparut sarcini si s-a facut sex si in perioada menstruatiei.

| Oana92 a răspuns:

V-ati protejat, practic cu doua metode...restul e cancan!

| Felys a răspuns:

Exclus formarea unei sarcini in modul descris de tine, parerea mea ca nici daca nu va protejati nu era risc de sarcina pentru ca nu exista ovulatie in timpul menstruatiei