| Pool77 a întrebat:

Buna Ziua, TPU.

Totul incepe cu o "poveste" simpla.Ma inscriu intr-o excursie cu un prieten,totul perfect, suntem gata de plecare.Pe fisa semnata de mine apareau 2 fete de la mine din liceu pe care nu-i stiam,pe una mi-a aratat-o prietenul meu pe telefon la prima vedere nu mi-a placut de loc, oricum stiam ca are prieten.
Plecam seara la ora 8 fix,toata lumea agitata si bucuroasa ca mergem in afara tarii,aveam si eu cunostinte pe acolo deci nu eram singur. Vorbim si noi pe acolo, ne imprietenim si prima noapte intr-o camera de 4 pers eram 12, vin-whiskey si tuica.
Fata respectiva am sa o numesc X (este vorba despre fata care nu ma atragea deloc.). Am inceput sa bem sa povestim nici o problema,dimineata trezindu-ma langa ea,imi aminteam cate ceva dar nu mare lucru,oricum nu s-a intamplat nimic important. Dupa acea in ziua urmatoare am stat doar cu ea am povestit si din fata care nu imi placea de loc a inceput sa devina fata pe care o cautam de mult,insa nu mi-am pus mari sperante caci avea prieten.A doua noapte m-am imbat doar eu cu un prieten, ea avand grija de mine toata noaptea fara sa doarma aproape de loc.Totul ok in drum spre casa am reusit sa ma apropii foarte foarte tare de ea, mai exact atat de mult incat mi-a spus ca relatia ei nu decurge cum si-a imaginat-o asadar vrea sa se desparta de prietenul sau.Auzind astea,am inceput sa ma apropii si mai mult de ea,pana am sarutat-o si am condus-o acasa,din seara acea doar la ea ma pot gandi, mi se pare perfectiunea pentru mine.Ne-am intalnit,ne-am sarutat etc,i-am spus ce simt mi-a spus si ea,insa in ciuda faptului ca ma place si vrea o relatia ii este frica sa inceapa o relatie nou, si mi-a spus ca are nevoie de timp sa se gandeasca.
Alalataieri seara am fost la piscina cu vreo 6 prieten inclusiv ea,si am baut un pic mai mult (vorbesc mult si prost cand sunt beat)iar de atunci este indiferenta cu mine,nu-mi mai raspunde cum o facea ea inainte nu stiu ce are. Am intrebat de toata lumea ce se intampla,ce am facut chiar si de ea si mi-a raspuns calm "Nu ai facut nimic,am o zi proasta".
O cunosc si stiu ca nu e asa,am facut eu ceva insa nu vrea nici in ruptul capului sa-mi spuna, am sunat-o ieri pe la 11 noaptea am vorbit 20 de minute,si mi-a spus ca simte tot in acelasi fel ca si inainte insa nici ea nu stie ce are.
Aztazi ma intalnesc cu ea pe seara, pe la 9-10 banuiesc,si vreau s-o intreb daca mai are rost sau nu,ea imi tot repeta ca are doar sa o astept.
Voi ce spuneti,s-o las in pace? Sa ii scriu? Sa o presez?
Eu plec o saptamana,timp in care nu ne mai intalnim,imi este frica sa nu o pierd,si acum ii tot scrie un baiat, pe langa asta fostul si inca vreo 2. Nu este o problema,nu am nici o treaba mai ales ca toti o chemau afara,la piscina insa i-a refuzat cu scuza ca are treaba.
Am mai patit asa,cum ca are nevoie de timp o fata si nu m-am ales cu nimic, sunt nedumerit.La cat de sigur am fost pe mine,ca am reusit in sfarsit sa-mi gasesc pe cineva care ma place si o plac, acum sunt total pierdut nu am dormit deja o saptamana intreaba doar cate 3-4 ore din 24.
Ajutati-ma va rog frumos.

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot ce am inteles de acolo e ca bei ca porcu... si probabil si saraca fata tot asta a inteles

| Pool77 explică (pentru suntserios):

Nu beau ca porcul.
Atunci a baut si eu si eu toti, doar eram in excursie.
Dar in rest, a fost si e beata in careva seara, m-am dus dupa ea si am dus-o acasa, chiar imi pasa de ea dar pentru ea nu conteaza.

| suntserios a răspuns (pentru Pool77):

"Atunci a baut si eu si eu toti, doar eram in excursie."

cata explicatie... si ce profesori responsabili merg cu voi in excursii

| Pool77 explică (pentru suntserios):

Aveam toti 18 ani, nu vad problema cat timp am putut sa stam toti in camere si n-am facut prostii.
18 ani in afara ei, ea are 17.

| noob a răspuns:

Nu mai bea ca prostu. Ori ****, ori bere.

| Pool77 explică (pentru noob):

Probabil ca asta am sa fac.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca intr-adevar simte ceva special fata de tine o va demonstra chiar ea, insa momentan nu este ferm hotarata si din acest motiv si ea asteapta.....momentul propice. Iar in final iti dau un sfat pe care il poti accepta, aprecia sau ignora; un om baut sau beat, adica un betiv, nu reprezinta o persoana agreabila si nici de incredere. In rest multa sanatate si bafta!

| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea ca renuntarea la consumul de bauturi spirtoase sa reprezinte chiar "cartea de acces" in sufletul fetei respective. Succes!

| Pool77 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu stiu ce sa zic. Nu beau in fiecare seara, nu am o rutina speciala.
Beau cand sunt cu grupul de prieten, alaltaieri am baut mult si n-am mancat mai deloc.

| WaterDrop a răspuns:

Trist ca nu realizezi.Ai mentionat ca bei aproape zilnic, uneori prea mult, banuiesc ca altfel nu ai curaj.Normal ca ea se gandeste la acelasi lucru si ca esti un alcoolic in devenire.Si`a dat seama ca a gresit si mai bun este prietenul ei.Lasa alcoolul si capata mai mult curaj in tine altfel nu vei ajunge prea departe.

Răspuns utilizator avertizat
| ExprimareLibera a răspuns:

"am nevoie de timp"- classic sh1t
Se pare că a reușit să te pună în limba, ai pus botul din prima.
Caută alta, nu are rost să fii bătaia ei de joc

| CetateanulFrantuzit a răspuns:

Mare betivan esti, rupe patul cu ea inainte sa te imbeti; ea voia actiune si tu nu mai erai in stare ca erai leguma laughing)))))))))))))))))))))