| Daniela19988 a întrebat:

Buna ziua, va rog ajutati-ma sa imi dau seama, nu prea inteleg ce zice medicul de la ginecolog, mi-a spus sa iau myo-sun plus plicuri 2x1. zi 3 luni (ziua 1 prima zi de sangerare menstruala cu sânge roșu) ce înseamnă asta?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ti-a zis sa iei doua plicuri pe zi timp de 3 luni.Prima zi cu sangerare rosie inseamna ziua cand ai fluxul abundent.Asa se intampla la inceput, curge mai mult, apoi tot scade treptat, teoretic.
La multe femei, inainte de menstruatia propriu zisa apare o mica scurgere maronie (lichid care contine sange oxidat) care semnaleaza ca imediat urmatoarea zi va aparea si fluxul normal, adica scurgerea sangerie.La mine asa se intampla de obicei.Deci daca ai si tu scurgereaa aceasta (nu-i o regula, la unele femei apare la inceput, cum spuneam anterior, la altele apare la sfarsitul menstruatiei), asteapta pana in ziua in care esti nevoita sa folosesti absorbante sau tampone din cauza fluxului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draci bălțati draci de amiaz, du-te inapoi la el si intreaba l, cine crezi ca stie? Ce varsta ai? Ia cutine un caiet si un pix si scrie pe foaie tot ce iti dicteaza medicul sau asistenta dumnealui.