| Ecaterinaa a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati..cunoasteti vreun medic(femeie,barbat) bun care produce avorturi in Piatra Neamt,Targu Neamt, Pascani sau Iasi? Multumesc din suflet!

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Interesant, ne rogi din suflet... din ce suflet? Ala in care copilul tau nu-si gaseste un loc? Femeile care au facut avort, barbatii lor, doctorii... nu au suflet.

| Laya a răspuns:

Cunosc pe cineva, dar in Timisoara. Daca nu gasesti, imi poti trimite mesaj si iti dau numele si numarul de telefon... happy Oricum, gandeste-te bine daca vrei sa faci asta... Ai grija de tine :*!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă eşti minoră, NICI un medic din România NU-ţi face avort FĂRĂ acordul scris al părintelui/tutorelui legal!

Apoi, e preferabil să mergi la un cabinet particular, deoarece sunt mai "atenţi"/grijulii cu tine - iar în Iaşi găseşti DESTULE!

De asemenea, e PREFERABIL să CERI să-ţi facă un avort MEDICAMENTOS ( cu Mifegyne + încă 1 medicament ) - deoarece riscurile/efectele adverse sunt mult mai reduse decât în cazul unui avort chirurgical/chiuretaj!

Pentru detalii VEZI linkul : http://www.progyn.ro/docs/prospect_mifegyne.pdf

Oricum, să te GÂNDEŞTI bine înainte de asta, deoarece dacă eşti la prima sarcină RISCUL ca să devi sterilă ( să NU mai poţi face copii ) în urma acestui avort este de 60 %!

| FckYeah a răspuns:

TheWilrdRose, aberezi total, sincer!

| TheWildRose a răspuns:

Vrei sa avortezi? eu sunt de o parere ca nu e bine ceea ce faci pentru ca cu siguranta mai tarziu iti va parea ff rau Dumnezeu a vrut sa ramai insarcinata nu altcineva el ti-a dat acest dar al vietii

| NoBodyCare a răspuns:

Nu fa avort. Va fi cea mai proasta decizie din viata ta. Acum nu iti dai seama, dar mai tarziu o sa regreti.

| Ecaterinaa explică:

Deci eu am intrebat ceva...sa-mi raspunda la intrebare doar cine ste.In rest sunt eu destul de amarata in privinta avortului...asa ca nu am nevoie de "lamuriri".