| Martin_Radu_1999 a întrebat:

Bunaa, am o prietena de 4 luni si in ultima vreme de vreo 3 saptamani o simt foarte rece si distantata fata de mine (foarte schimbata) adica inainte zicea de foarte multe ori pe zi "te iubesc" pupici si chestii sii de ceva vreme cand o intreb daca vine la mine sau sa iesim pe afata ea zice ca nu poate sau ca merge la tati sii ca nu vrea... Eu am inceput sa ma gandesc ca asta sa fie un motiv sa nu ne mai vedem... Inainte ma chema aproape in fiecare zi la ea sii imi dadea caietele sa scriu si eu la unele materii doar ca sa avem un motiv sa ne vedem... Inainte cand ieseam de la scoala ma lua de mana si cand ne desparteam ma pupaa iar acuma nu mai face asta...Inainte cand o intrebam daca poate vb la telefon zicea" daa, normal iubire" acm ma intreaba ca "de ce?"... Cand am intrebat-o odata daca vine intr-o vineri la mine a zis ca "nu stiu, nu cred" si am zis ca "dc?" si ea o zis ca "asa fara motiv" iar asta s-a intamplat dupa 2 sapt de cand am inceput sa simt o indiferenta din partea ei... Si atuncia m-am suparat si am sunat-o si am intrebat ca " ma mai iubesti, mai simte ceva, mai contez ceva? Iar ea a zis " nu stiu"... Am intrb in cealalta zi daca sa mai fim impreuna iar ea a zis ca da. Si am mai intrb daca iar parea rau dupa mine si a zis ca daca nu iar fi parut rau ar fi zis pa si gata... Nu stiu ce sa mai cred prim ms e cumva si cand suntem amandoi se coporta total alcumva cu era inainte crying(... O parere va rog daca ma puteti ajutaa!

Răspuns Câştigător
| Plesca_Petrica_1980 a răspuns:

Sunt posibile 2 variante 1 poate esti prea insistent si s-a plictisit sau 2 poate a pus ochii pe alticneva imi pare rau, incearca sa stai si tu putin mai la distata de ea si sa vezi daca incearca sa se apropie si daca nu da niciun semn pozitiv inseamna ca e altul la mijloc

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca valvataia focului iubirii s-a stins si mai "arde" doar mocnit. Daca nu-l vei intretine si alimenta risti sa se stinga definitiv.Fii creativ, propune-i lucruri inedite sau chiar niste fantezii sexuale. S-ar putea sa nu fie prea tarziu.

| neutrino a răspuns:

Gata, te-a iubit destul fara ca tu sa misti vreun deget!

| Doub a răspuns:

Ori nu te mai place si isi bate joc de sentimentele tale, ori are niste probleme personale si are nevoie de putin timp si de intelegere din partea ta.

| SkyPilot a răspuns:

Relata ta este pe duca. sentimentele ei au disparut, mai sta cu tine doar pentru ca nimeni nu renunta usor la o relatie. Este foarte greu, aproape imposibil, s ii reaprinzi flacara odata ce s-a stins. Fa un pas inapoi si vezi ce se intampla, dar nu e o idee buna sa dispari de tot, va zice canu iti pasa si nu va mai ezita sa iti dea papucii.