| lalala0001 a întrebat:

Ca toata lumea de pe aici, am si eu o mica problema daca ii pot spune asa.Am 17ani jumate si sunt impreuna cu un baiat de aproape 16 ani.Am mai avut doua relatii pana acum una de 2saptamani(nici nu cred ca se poate numi asa) si una de 4 luni.Cu baiatul asta sunt de 2 luni si mi-am inceput viata sexuala. Ne intelegem, zic eu, foarte bine din acest punct de vedere.Relatia e chiar una frumoasa, ne iubim mult.In momentele cand suntem doar noi doi el se poarta extraordinar de frumos si eu de asemenea.Atunci cand suntem si cu gasca lui atitudinea lui fata de mine nu se schimba.Nu ezita sa imi spuna de fata cu ei cat ma iubeste si cat de importanta sunt pentru el.Si acum problema:Am aflat chiar de la una dintre amicele lui ca el se lauda cu ce se intampla intre noi in pat.Adica da detalii despre felul cum o facem, cand si in ce fel.Atunci cand am auzit toate astea m'a deranjat foarte tare dar tipa care mi-a povestit, m'a asigurat ca nu a facut'o cu rea intentie si ca ei obisnuiesc sa isi spuna tot timpul astfel de lucruri. Faptul ca le'a zis amanunte de ale noastre e o certitudine. Tipa era si curioasa sa afle daca chiar am facut asa. Mie nu mi-a placut deloc sa aflu ca el povesteste tuturor cum ne'o tragem noi.Am ramas oarecum dezamagita.Lui nu i'am zis inca nimic pentru ca nu vreau sa se certe cu amica asta a lui.As vrea sa ii spun intr'un mod subtil. in sensul ca as putea sa ii dau un exemplu inventand un caz asemanator si sa imi expun parerea privind asta.Ma intreb daca el nu isi da seama ca nu e potrivit sa povesteasca intimitatile noastre prietenilor lui sau o face cu rea intentie. Oare asa fac toti? Sau e si din cauza varstei lui? Va rog mult daca puteti lasa o parere. ceva. mi'ar fi de mare folos. Spun asta mai ales baietilor pentru ca ma gandesc ca ei stiu mai bine cum sta treaba.Mersi mult.

Răspuns Câştigător
| ATHOS a răspuns:

Cea mai corecta varianta este abordarea directa. Doar in acest fel va putea intelege ca viata intima ramane intima doar atat timp cat este intre cei doi. Iar daca te iubeste in mod corespunzator va intelege (chiar daca nu ii va placea).
In ceea ce priveste prietena lui cred ca si aici poti face abordarea directa, respectiv sa explici ca este vorba despre viata voastra intima si ca nu ar fi tocmai indicat sa fie curioasa (pentru ca va veni si vremea ei si nu ar fi incantanta ca viata ei intima sa fie scoasa pe tava ).
Bafta!

4 răspunsuri:
| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Probabil vroia sa se laude.problema e ca nu a ales subiectul potrivit. spune-i direct cred ca e mult mai importanta relatia voastra decat amica aia curioasa.

| lalala0001 explică:

Da.asa ar fi cel mai corect dar tipa asta s-a purtat super cu mine.Adica ea mereu imi povesteste ce s-a mai intamplat, unde a fost el. Faza e ca ei stau in acelasi cartier si automat stie pe unde umbla al meu iubithee hee adica.incep sa ma am super bine cu ea.

| lalala0001 explică:

Athos faza e ca. lor chiar nu li se pare nimic extraordinar.ma gandesc ca e ceva de genul ca de abia asteapta sa isi povesteasca intre ei ce au mai facut.Si ar parea mai plauzibil daca ceilaltsi ar fi de o varsta cu el. dar nu. Ei sunt mai mari si exista si cupluri in gasca.si cu toate astea nu ii derajeaza sa impartaseasca informatii despre experientele lor.Mersi mult pentru raspunsuri :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salhappypai si eu as fi nedumerita dar ai dreptate nu trebuie sa spuna la toata lumeace faceti si nu faceti in pat