| Coryna999 a întrebat:

Cam ce intrebare trebuie sa pun sa primesc multe puncte ma ajutati va rog si scuzati categoria ca asta e cea mai populara

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu trebuie sa pui nici o intrebare in mod special. Pe TPU pui intrebari numai daca ai neaparata nevoie de raspuns, de ajutor, nu ca sa te afli in treaba si in nici un caz ca sa primesti puncte. Punctele nu conteaza pe TPU, iar popularitatea nu exista, fiindca nu este un site de socializare si nici unul matrimonial. este un site pe care se strang oameni care vor sa-si ajute semenii. daca vrei neaparat puncte, cauta intrebari la care stii raspunsul (din viata ta sau din carti, nu copy/paste de pe net) si raspunde. Oamenii pe care ii ajuti te vor aprecia.

greece12
| greece12 a răspuns:

In primul rand,pentru intrebari nu iei puncte!
Asa ca poti pune orice intrebare,daca esti aici pentru puncte vei fi dezamagita.
TPU e un site pe care iti exprimi nedumeririle,nelamuririle sau problemele si pe care,la randul tau, ajuti pe cei care le au.
Fiecare a avut o problema, fiecare s-a trezit la un moment dat ca nu stie un lucru.Asa e aici.In loc sa apelezi la mama,tata, vecina de palier sau prietena din scara cealalta, intrebi aici.Cine stie, iti raspunde.
Uita de puncte, nu iti servesc la nimic.In schimb satisfactia ca ai ajutat un om, da!
Succes!