| AOD a întrebat:

Cam ciudat dar eficent! Mi-am facut un id unde am bagat baiatul pe care il plac ca sa vad ce crede despre mine. Acesta pot spune ca nu ma placea mai mult decat o amica. Pt acest lucru eram cam trista. El pe id acela zice ca nu ma place, dar la scoala vorbeste frumos cu mine (poate fi si din politete), doar ca simt eu ca ma place. La scoala cand sa termin orele el era cu inca doi baieti iar eu cu cea mai buna prietena a mea la care el a zis ceva de genu : "Pe ea lasatio mai. Nu o scuipati.Gata Oana poti pleca"
am simtit ca ma place mult atunci pentru ca imi zambea extrem de dulce.Concursul cangurul a fost acum 2 zile si el a picat in aceeasi clasa cu mine si cand colegul meu de clasa sa asezat langa pine si-a dat o palma pe cap.Si in timpul concursului se uita numai la mine si ma intreba daca am nevoie de ajutor!
Acum eu sunt foarte confuza...Nu inteleg ce sa mai cred

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faptul ca nu te bruscheaza si iti ia apararea nu inseamna deloc ca te place, ci doar ca e bine crescut. Iar minciuna ta nu e deloc eficienta. Daca intr-adevar ai tine la el, nu ai putea sa-l minti, iar daca l-ai minti, i-ai recunoaste ulterior. Si te va detesta pentru minciuna si manevra urata.

2 răspunsuri:
| AOD explică:

Mentionez ca acel coleg al meu care sa asezat langa mine ma place si este gelos pe baiatul care il plac eu...Baiatul care il plac eu e si el cam gelos pot spune pe colegul meu

| wdsasd a răspuns:

Eu zic sa il intrebi daca te place, numai asa iti poti da seama. poate face misto de tine, nu stiu, ca asa mai fac si eu misto de unele colege, le zic ca au ochi frumosi ca sunt frumoase etc si una chiar a pus la suflet si a inceput sa ii placa de mine dar atunci am incetat cu mistoul.