| JustMe324 a întrebat:

Cand este perioada de pubertate adica la ce varsta? nu faceti misto!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai ca mi-am adus aminte la baieti inepe la vreo 13-15 ani si la fete 11-13 anibig grinD la fete activitatea de pubertate este pana la max 55 de ani si la barbati tot parcursul vietiibig grin

4 răspunsuri:
| Allexandraaa a răspuns:

De la 8 ani organismul fetelor incepe sa se dezvolte putin cate putin. In interior apoi in exterior. Din cate stiu baietii se dezvolta cu 2 ani mai tarziu decat fetele.

| usernamebpla a răspuns:

Depinde ...nu la toata lumea incepe deodata, la altii mai repede la altii mai tarziu, in general la baieti la 12 / 13, la fete putin mai repede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de la 10 stiu eubig grin

| mircea_7061 a răspuns:

De la 12 ani