Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2879484intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
26 Mar
SATI 272.053AFISARI
142.462VIZITE
128.492V. UNICI

Cand esti insarcinata pana la ce luna poti face sex?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 13 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Medicul ginecolog iti poate spune in functie de caracteristicile individuale ale fiecarei sarcini. In principiu, daca nu ai avut niciodata sangerari sau contractii, poti face sex pana prin luna a opta, dar preferabil cu prezervativ, fiindca sperma contine o enzima care poate rupe membranele si declansa avort.
  • a răspuns:
    Cam pana in a 8a, daca medicul nu iti interzice mai din timp.
  • a răspuns:
    Daca ai o sarcina normala si medicul nu iti interzice...pana cand poti...
  • a răspuns:
    A4a. pana poti sa te mai misti.
  • a răspuns:
    Daca nu exista probleme de sarcina ...iti vei da singura seama pana cand...depinde de organismul tau...nu este interzis sexul la gravide...asa ca vei afla singura cand nu mai poti!
  • a răspuns:
    Fara nicio restrictie, decat cele impuse de medic si de starea ta fizica si emotionala.
  • a răspuns:
    Pana inainte de nastere daca te tine cureaua...chiar nasc mai usor femeile active dpdv sexual in lunile mari ale sarcinii!
  • a răspuns:
    Daca nu ai nici o problema cu sarcina, poti face sex pana in ultima zi, spunasta din proprie experienta
  • a răspuns:
    PAI CRED CA NU AI VOIE CU SEX ASA DIABOLIC DECAT PINA IN CITEVA LUNI MAI MICI SA NU PIERZI SARCINA.
  • Raspuns anonim:
    Bună.
    Dacă nu sunt restricții medicale până în luna a VIII-a.
    Pa, pa.
  • Raspuns anonim:
    Eu sunt insarcinata si am intrat in cea dea noua luna, si fac sex.ma astept in orce clipa sa nasc dar pana atunci! mai fac
  • Raspuns anonim:
    Cat vrei tu
  • a răspuns:
    EU ZIC CA CEL MAI BN AR FI SA INTREBI MEDICUL GINECOLOG.happy