| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Cand esti pe probleme sau pe stop cum vreti voi sai ziceti daca faci... sex poti sa ramai insarcinata in timp ce ai problemele?sadsadsadsadsad

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Cand esti la ciclu, nu poti ramane insarcinata.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In perioada menstruatiei, riscul de a ramane insarcinata este foarte mic. Daca ai un ciclu regulat (sangerari care se succed la intervale absolut regulate (sa zicem 28 de zile), riscu ete practic nul.

assiris
| assiris a răspuns:

Cred ca e bine sa faci o pauza macar atunci, s-ar putea ca partenerul sa nu aiba aceeasi placere sa te vada atunci.

| DaRlInGiLuSiOnS explică:

Asa stiu si eu ca nu poti dar multumesc ca ati raspun intrebarii mele pentru ca nu eram foarte sigura

| mariazet45 a răspuns:

Nu ramai insarcinata daca faci sex in perioada ciclului dar nu cred ca e o idee buna. Sexu in perioada ciclului iti da o stare de inconfort oribila. Foloseste prezervativu pentru protectie e mai sigur si te protejeaza si de boli.

| jo a răspuns:

Spermatozoizii pot trai pana la 5 zile in colul uterin, asa ca foloseste prezervativul.

| LittleZyzy a răspuns:

Nu in timp ce "ai problemele"... Dupa ce iti trece menstruatia exista un risc sa ramai insarcinata. Dar atentie la boli venerice si infectii, in timpul menstruatiei esti mai expusa.

| yourfriend_1956 a răspuns:

In timpul menstruatiei nu. eventual dupa.

| carmen_9743 a răspuns:

Nu stiu cum dar pana si ideea imi da un disconfort total, oi fii eu de moda veche, nu cred ca-i sanatos sa faci in acea perioada, dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc poti sa ramai insarcinata cand esti pe stop daca folosesti si prezervativulk?

| laura1991 a răspuns:

Mai... celmai bine ar fi sa stai potol big grin
iti spun din propria experientablushing
e neplacut, dureros si pe deasupra chiarnu e placut deloc...
si abia acum am aflat si eu( nu stiu sigur daca este adevarat) daca o faci in timpul c. m... am inteles ca poti face cancer la san thinking nu tsiui daca e vreo baliverna dar...
totusi ''take care'' nu te riscabig grin

| CoRySh a răspuns:

Pentru ca prezervativul nu e chiar atat de sigur iar menstruatia te expune si mai mult pericolului

| castamate a răspuns:

Prin sange se transmit microbii foarte usor, asa ca ai grija, foloseste eventual prezervativul!