| anonim11xx a întrebat:

Cand ma masturbez nu ejaculez timp de 2-3 minute uneori chiar 4-5 ...in timul sexului tot la fel de putin ma va tine'? pot suferi de ejaculare precoce?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La primele raporturi, da.Dar cu timpul va dura mai mult.

| corbulalbrosu a răspuns:

Suferi de excitabilitate extrema care se datoreaza factorilor psihici si mentali. In momentul in care iti vei incepe viata sexuala reala, probabil/s-ar putea ca primele acte sexuale sa fie scurte, extrem de scurte de doar cateva secunde, sau s-ar putea chiar sa ejaculezi instantaneu in momentul in care glandul va atinge vulva sau vaginul. Insa de asemenea este posibil ca penisul sa nu se inmoaie deloc si sa ramana in erectie si astfel imediat sa poti incerca o noua penetrare care de obicei poate dura chiar si cateva minute. Incet incet vei acumula experienta, starea de excitabilitate se va diminua constant si totul va intra incet incet in normalitate. Insa totul este foarte relativ si subiectiv si din acest motiv s-ar putea ca totul sa se produca complet diferit deoarece diferentele dintre barbati si modul lor de a se comporta pot fi extrem de diferite. Sanatate!

| doctorandus a răspuns:

Masturbarea nu produce ejaculare precoce. Sursa: Strassberg, Donald S.; Mackaronis, Julia E.; Perelman, Michael A. (2015). "Sexual dysfunctions". In Blaney, Paul H.; Krueger, Robert F.; Millon, Theodore. Oxford textbook of psychopathology (Third ed.). NY: Oxford University Press. pp. 441–442. ISBN 9780199811779. OCLC 879552995.

http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai la inceput cam asa. Pana o sa te "obisnuiesti" si o sa ti mai mult.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Te vei obisnui,, oo tuuu incepetorulelaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda,nu mai te masturba si uita la filme porno, si o sa te tina mai mult.Cu cat te masturbezi mai des, cu atat o sa ejaculezi mai usor.Iti suprasoliciti stimulii cu atata porno.