| diana88_5227 a întrebat:

Cand o femeie nu poate sa ramana insarcinata? in ce perioada?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In perioada in care nu e fertila.Perioada fertila se calculeaza in functie de lungimea ciclului, si de prima zi de ciclu.Se cheama metoda calendarului si nu este 100% sigura.O gasesti pe net.

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Si eu am cautat ceea ce vrei tu sa afli ca stiam ca exista asa ceva dar am aflat de la un doctor ca nu e indicat deoarece tot poti ramane (chiar si cand faci operatia aia ca sa nu mai poti face copii tot e posibil sa ramai).
Ideea e ori folosesti anticonceptionale ori prezervative (de calitate).
Nu de alta dar am auzit persoane care au ramas chiar si daca au facut-o in acea perioada (nu-mi mai aduc exact daca se afla inainte sau dupa ciclu dar... indicat e sa nu o incerci).

| saku970 a răspuns:

Teoretic 3 zile inainte de ciclu si 3 zile dupa dar niciodata nu sti sigur, deci o femeie nu ramane insarcinata daca baiatul foloseste prezervativ sau daca i-a anticonceptionale!

| Siimooona a răspuns:

Doua zile inainte de ciclu si primele doua zile de menstruatie(daca nu ti-e scarba)Fertilitatea e minima dar nu nula.

| AdamBlack a răspuns:

De marti dupa Craciun pana la Joia dupa MIercurea Ciuc

| ema_4030 a răspuns:

Pai in perioada ciclului menstrual, inainte si dupa cu 5 zile cam asa ceva