| UrsuPolar13 a întrebat:

Cand persoana iubita iti spune ca are nevoie de o pauza, sa-si puna ordine in minte si sa ia o decizie si iti spune ce va fi va fi...Incepe sa devina distant(a) si tu stai si suferi zi de zi din cauza asta...Ce faci?

2 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

Stai să-ţi explic.
Când o tipă îţi spune că vrea o pauză, înseamnă 2 chestii.
1. Chiar are nevoie de o pauză. Din cauză că nu mai reprezinţi un interes aşa mare pentru ea, şi speră să se mai schimbe ceva. (în cele mai puţine cazuri)
2. Relaţia e pe terminate,acum eşti în faza în care tipa găseşte un înlocuitor pentru tine, pentru că nu vrea să stea singură deloc. (în cele mai multe cazuri)
Ce faci tu acum?
Nu încerca să o faci să se răzgândească. Spune-i pur şi simplu că eşti de acord cu pauza asta şi tu îţi continui viaţa. Te bucuri de distracţie, gagici, băutură cât cuprinde. (Chiar dacă făceai asta şi în timp ce erai cu ea. Acum o faci la un alt nivel. Dacă n-o făceai şi n-aveai gând de măritiş cu ea, eşti fraier pur şi simplu!)

| BlueViP a răspuns:

A spus mai frumos ca vrea sa scape de tine. Ce sa faci? Cauti alta