| GeorgianaDragus a întrebat:

Cand persoana pe care o iubim ne spune "nu te merit. trebuie sa gasesti pe cineva mai bun" ..ar trebui sa ii ascultam? si sa iubim pe altcineva?

Răspuns Câştigător
| assasins a răspuns:

Cand persoana de langa tine spune "nu te merit. Trebuie sa gasesti pe cineva mai bun" se gandeste la ea. Nu la tine. Cauta ceva mai bun pentru el. Funda?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

E cel mai elegant mod de a-ti spune cineva ca iubirea voastra va fi foarte trecatoare.

| Amerilyse a răspuns:

E la fel ca si scuze " nu cred ca ne potrivim cu adevarat, scuze", doar ca este scrisa sub o alta forma. Vrea sa arate ca ea/el se gandeste la binele tau, dar o face pentru el/ea.