| anonim_4396 a întrebat:

Cand sunt de serviciu am observat in ultimele zile ca iubitul meu nu ma suna toata ziua, noi care vorbeam tot timpul macar prin mesaje. Zice ca a dormit sau ca a uitat sa ma sune. El de obicei cand iese din casa pana la paine sau la gunoi, se plictiseste si ma suna, s-a intamplat de 2 ori sa nu ma sune mai multe ore apoi sa-mi spuna ca a iesit cu un prieten ( de obicei ma anunta cand iesea).

In fine partea interesanta vine acum: aseara l-a sunat o tipa pe care nu o cunosc si despre care am aflat vazandu-i un mesaj in telefon dupa ce a cunoscut-o dintr-un grup. Au decis sa se vada in seara asta la 20 si el a zis sa mergem impreuna, azi toata ziua nu m-a sunat, i-am dat mesaje- nu a raspuns, l-am sunat insistent si nimic. Apoi ma suna dintr-o parte opusa a orasului cum ca o asteapta pe mama lui la gara si a uitat sa ma sune toata ziua... El care ma suna de fiecare data cand iesea din casa sa ma anunte unde merge.
Poate m-a sunat imediat dupa ce tipa aia a plecat de langa el cand chiar o astepta pe mama lui. Nu stiu ce sa cred, nu vreau sa fiu paranoica si nici n-am cum sa-l invinuiesc pentru ca n-am dovezi. Tin sa spun ca avem un an jumatate impreuna, de la inceput ne-am inteles minunat, petrecem mult timp impreuna, insa de ceva vreme ne-am certat prea des, insa am decis de curand sa nu ne mai certam si ne-a reusit. amandoi ne-am iertat greselile trecute, insa el mereu ma acuza pentru ce-am facut la orice mica discutie aprinsa plus ca daca discutam putin mai aprins tot ce stie sa zica este ca relatia nu mai merge si s-o lasam balta.
Un sfat? Ce sa fac? Ma framanta acest gand si nu stiu daca-l mai pot privii in ochi.

19 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Daca sunteti amandoi dispusi sa faceti ceva pentru a imbunatati relatia, ar trebui sa comunicati mult si deschis. O relatie se bazeaza in primul rand pe incredere, fara incredere nu ai nimic. Trebuie sa fii sigura ca el te inseala, sau ceva de genul. Nu poti lua o decizie fara sa ai dovezi. Daca iti aminteste mereu de greseli, poate nu a trecut peste. Si cred ca de aici ati inceput sa va raciti. Gandeste-te mai bine, incearca sa te bazezi pe ce iti spune inima, intuitia de femeie si vei lua decizia potrivita big grin

| anonim_4396 explică (pentru Djlsghtnquuw):

Nu pot doar eu sa fac totul
cred ca asta a pus capac si nu stiu daca merita sa fie iertat
ieri nu m-a sunat toata ziua si l-am sunat eu
cand mi-a raspuns la 6 a zis ca vine sa ma ia de la munca la 8
si n-a mai venit ca s-a vazut cu aia.
si l-am sunat toata seara si i-am lasat mesaje si nu mi-a raspuns
azi mi-a zis ca a iesit cu aia si ca ea a cerut ca ei sa fie singuri

| Sidonia07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate are nevoie de libertate, sau poate s.a plictisit de tine.da-i o pauza si poate asta va ajuta, asa iti dai seama cum reactioneaza si el!

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa mai faci nimic. Nu ai ce

| wolder a răspuns (pentru Sidonia07):

Multumesc de sfat. Cred ca o pauza e cea mai buna solutie. happy

| neutrino a răspuns:

Toate au (si) un inceput.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate este doar un gand al tau, o presupunere ca te insala, poate nu te mai suna intrucat au existat des momente in care erau certuri prin telefon, etc.

Cerceteaza casa, daca doarem ziua, semn ca noaptea a stat nedormit, miroase hainele etc.

In plus, noteaza-ti durata convorbirilor de pe telefonul sau, iar in ziua urmatoare faci o comparatie, caci daca nu te-a sunat pe tine si are cateva ore bune pe telefon la convorbiri peste noapte, e clar...nu cu tine s-a radiat.
Nu te arunca cu judecata caci poate este nevinovat si strici o relatie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a recunoscut azi ca aseara s-a vazut cu ea, a promis ca vine sa ma ia de la munca si m-a lasat balta, nu m-a anuntat si a iesit cu ea.
l-am sunat toata seara de zeci de ori si nu mi-a raspuns.

| Zedge a răspuns:

Daca spui ca el zice ca relatia nu mai merge e clar ca vrea altceva sau vrea sa-ti spuna sa va despartiti intr-un mod mai subtil, eu cred ca si-a cam pierdut interesul pentru tine, sfatul meu este: daca tot asa continua relatia voastra cu certuri, el continua sa te minta si iti da de banuit ca ar avea o alta relatie, da-i papucii, nu merita sa suferi pentru un fraier, mai sunt baieti pe lumea asta.

| anonim_4396 explică (pentru Zedge):

Aseara a iesit cu aia si mi-a recunoscut.
mi-a zis ca aia a vrut ca ei sa se vada singuri
nu m-a sunat toata seara
nu m-a anuntat si nimic
si-mi si promisese ca vine sa ma ia de la munca

| Zedge a răspuns (pentru anonim_4396):

E pacat ca o fata draguta si cuminte ca tine sa sufere pentru un netot si nemernic, uita de el si lasa-l sa se spele cu aia pe cap, esti mai buna de atat, sunt siguri ca sunt multi alti baieti de treaba care cauta o fata cuminte si harnica ca tine, cum caut si eu de altfel dar nu gasescsad

| wolder a răspuns (pentru Zedge):

laughing Poate nu ai cautat unde trebuie happy

| Zedge a răspuns (pentru wolder):

Se poate dar adevarul e ca nu prea mai ai unde sa cauti ca nu prea mai sunt astfel de fete in ziua de azi doar pitipoance...

| Sidonia07 a răspuns:

Eu zic sa spui lucrurilor pe nume, ce simti si ce gandesti.e destul de vizibil ca ceva s.a schimbat

| anonim_4396 explică (pentru Sidonia07):

Aseara a iesit cu aia. Asta e singura noastra discutie care am avut-o prin sms.
ca aia a vrut sa se vada ei doi singuri.
iar mie mi-a promis ca vine sa ma ia de la munca si n-a mai venit si nu mi-a dat niciun semn toata seara

| lTudyl a răspuns:

Te suna sa iti dea raportu de fiecare data cand iese din casa?
Pfffffff, daca e baiat destept te lasa cat mai repede si pleaca la alta, nu merita sa isi bata capul cu tine!
E cumva caine ca sa il tii in lesa?
Daca o sa te lase(si probabil asta va si face) sa stii ca tu esti problema.Nu il invinui pe el.Schimba-te tu prima data si pe urma sa ai asteptari.
Ma mir cum de a rezistan 1 an jumate laughing)

| anonim_4396 explică (pentru lTudyl):

Cel putin el sti sa iubeasca nu e o jigodie ca tine. daca suna pentru ca ma iubeste si ca sa ma anunte ce face, nu inseamna ca e catelus, amandoi facem asta si o relatie se bazeaza pe comunicare.
e placerea lui sa sune nu-l obliga nimeni, dar pentru un copil care nu a avut o relatie serioasa realizez de ce nu e un lucru firesc

| lTudyl a răspuns (pentru anonim_4396):

E clar cat de mult te iubeste daca pleaca la alta! laughing))))))))
Iti zic eu, l-ai pierdut.Si nu incerca sa il aduci inapoi pentru ca daca si-a pierdut interesul fata de tine, nu mai are rost!

| wolder a răspuns (pentru lTudyl):

Nu "a plecat la alta" ca daca pleca la alta era cu ea in pat. A fost vorba doar de-un suc.