| niko_3508 a întrebat:

Cand sunt pe ciclu. Pot ramane insarcinata?

10 răspunsuri:
| Cristina_5086 a răspuns:

Da... sunt sanse mai mici dar poti raamane

| nely19 a răspuns:

Nu poti ramanewinking

| evoke a răspuns:

In cele mai multe cazuri daca cuplul a facut sex fara prezervativ in timp ce fata era pe ciclu, nu a ramas insarcinata. :]
Dar poti ramane. Insa sansele sunt foarte mici. :]

| Cătălina a răspuns:

Da, poti ramane chiar daca esti la menstruatie. Daca suferi dese dereglari pe parcursul unei perioade de timp, atunci perioada fertila nu poate fi stabilita cu exactitate.Iti recomand spermicide sau prezervative.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Poti ramane insarcinata ori de cate ori intretii relatii sexuale fara sa te protejezi, indiferent daca esti pe ciclu sau nu.

| niko_3508 explică:

Dupa cat timp pot sa aflu daca sunt insarcinata?

| AlinElle89 a răspuns:

Daca folosesti contraceptive, chiar si cand esti pe stop nu ramai gravida. Dar daca a ejaculat in tine si nu ai folosit nici o metoda de protectie poti ramane insarcinata.
Cam dupa 10-14zile poti sa iti faci testul de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu stiu, dar nu este indicat sa faci sex in perioada aceasta.

| Ancuutsa a răspuns:

Nu poti ramane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E inposibil sa ramai insarcinata pe perioada mestruatiei, e 90 la suta sigur si cateva zile dupa ce a incetat...insa,e destul de riscant si, poate chiar daunator.recomandabil e sa se evite sexul in acea perioada...