| Oxo a întrebat:

Care Ar Fi cel mai eficient mod de a-mi arata respectul fata de persoana iubita? funditatonguetonguetonguetongue

Răspuns Câştigător
| princess_9789 a răspuns:

Respectu;, ca si iubirea poate fi aratat printr o mie de cai.defapt, un infinit.Defapt respectul izvoraste din iubire.Fii atent/a cu persoana de langa tine : sa nu jignesti si sa ii respecti modul de a gandi.Nu trebuie sa dai in ipocrizie si sa spun numai ca celde langa tine daca nu iti convine, dar ii spui frumos ce nu ti s-a parut in regula.Ma bucur foarte mult deintrbarea asta, pentru ca in ziua de azi mult prea putini oameni au mai auzit de respect.Foarte frumos.
Cu mici gesturi de anul deranja, de a avea bun simt(mai ales cand iesiti in public sau cu prietenii, daca lui'ei nu ii place sa va sarutati din 5 in 5 minute nu o face...iti spun din propria experienta ca e deprost gust). Prin lucruri marunte se arata marea iubire si respectul! Sper ca te-am ajutat cu ce am putut! Bravo tie! Asa mai rar!

3 răspunsuri:
| Daysukki a răspuns:

Oxo da ce esti? fata sau baiat?

| Sonny a răspuns:

Cel mai bine cred ca r fi sa definim respectul, cu ajutorul Dexului :
RESPÉCT s. n. Atitudine sau sentiment de stimă, de considerație sau de prețuire deosebită față de cineva sau de ceva; deferență, venerație.

RESPECTÁ vb. 1. v. aprecia. 2. v. ține. 3. a îndeplini, a onora, a ține, (pop.) a păzi. (Și-a ~ învoiala.
Fara respect o relatie de cuplu nu mai poate inainta. Tipetele, invadarea timpului si spatiului personal (gen intrebari frecvente fara noima despre ce face celalalt sau citirea mailurilor, mesajelor si alte activitati de genul acesta), jignirile, reprosurile – toate acestea duc spre FINAL, spre despartire, caci fiecare om tinde sa ramana acolo unde ii este cel mai bine, iar unde nu primeste respect, sigur nu se va simti bine. A respecta nevoiele, activitatile si dorintele celuilalt este un semn de dragoste.

Si fidelitate poate fi considerata ca si o forma de respect, increderea in cineva, si in decizile lui.

Sper ca te-am ajutat happy.

| Oxo explică:

Sunt baiat happy