| notnow3 a întrebat:

Care ar fi motivul pentru care o fata cu care am umblat si ne-am despartit de comun acord (cred ca mai mult vina mea a fost la despartire) nu mai doreste sa fim impreuna. dupa ce ne-am despartit s-a impacat cu fostul dar s-a despartit si de el si acum nu are prieten iar cand am intrebat-o de ce nu mai doreste ea sa fim impreuna mi-a raspuns 'ce a fost frumos, a trecut'. avem amintiri frumoase si nu am ranit-o niciodata.inca imi place de ea si ei ii place de mine dar nu ii inteleg comportamentul.niste sugetii pls?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ati fost impreuna si v-ati despartit.
S-a impacat cu fostul,s-a despartit si de el.
E foarte clara nelinistea ei,cauta ceva pe care nu-l poate gasi sau pe care nici ea nu-l poate defini inca.
Sa nu vrea sa fiti iarasi impreuna,inseamna ca relatia voastra s-a consumat si nu esti ceea ce cauta ea.
Las-o sa afle ce vrea cu adevarat,intretine numai simpatia care exista intre voi si renunta la insistenta,nu faci decat s-o indepartezi.
Si,cum speri mereu sa va impacati si nu-ti faci o alta relatie, ii dai senzatia de "vesnic la dispozitia ei", asa ca nu are nici un motiv sa se grabeasca!
Cauta alta fata.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E un motiv oarecum logic.

Iti place de ea, dar nu o iubesti. Cum nici ea nu o face. Puteti sa reveniti la acelasi punct, sau sa cautati alti parteneri care sa va completeze.

Chiar tu ai spus-o : cred ca mai mult vina mea a fost la despartire.

A considerat ca relatia nu are viitor.

Si prefera sa fie singura pana gaseste altceva. Cred ca e mai bine decat sa fie cu tine si in acelasi timp sa caute si altceva. Pentru ca asa se intampla cand nu esti multumita complet de ce ai langa tine.

Parerea mea : da-i pace. Daca va considera ca ii lipseste ceva din relatia cu tine, te va cauta. Daca insa tu nu o lasi sa afle ce vrea, va dori doar sa te evite.

| superdorex a răspuns:

E greu de raspuns, aici trebuie sa o uimesti cu ceva ce nu ai facut cu ea pana acum! Deci gandeste-te ce doreste, ce-i place mai mult...organizeaza ceva romantic si invit-o! Cum ar fi sa cumperi zeci de lumanarele de acelea mici si sa inconjori camera cu ele aprinse, apoi in centru sa faci o inimioara si sa-i pui ceva acolo si sa-i zici ca asa e si inima ta plina de iubire...sunt multe exemple ca sa redeveniti prieteni si e bine sa actionezi imediat! MULTA BAFTA!

| Anet a răspuns:

Principalul motiiv cred ca este orgoliul, stii cum e vorba aia cu niciodata sa nu lingi unde ai scuipatoh go on.Deasemenea poate inca tine la fostul si spera sa se impace cu el sau ii place de altcineva, pot fi n motive cel mai bine ar fi sa mai insisiti putin poate pana la urma iti va spune chair ea de ce nu mai vreatongue